Wiadomości z Gliwic

Za Piastem Gliwice pierwszy mecz półfinałowy futsalowej FOGO Ekstraklasy

• Dodano: 2024-05-09 13:15

Piast Gliwice i Rekord Bielsko-Biała, czyli trzecia i druga drużyna sezonu zasadniczego futsalowej Ekstraklasy, spotkały się 8 maja w Gliwicach w ramach pierwszego meczu półfinałowego o mistrzostwo Polski.

Emocjonujący mecz

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy – zdobywców Pucharu Polski, bo już w drugiej minucie prowadzili, a dziesięć minut później wyprowadzili wynik na 2:0. Do siatki trafiali Miguel Pegacha i Bruno Graca. Sytuacja odwróciła się po przerwie, w drugiej części spotkania. Rekord szybko strzelił na 1:2, a już w 23. minucie zremisował na 2:2. W najbardziej emocjonującej końcówce meczu dorzucił 2 kolejne trafienia, wygrywając ostatecznie 4:2.

W nadchodzący weekend bielszczanie przed własną publicznością będą walczyć o finał rozgrywek. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, więc wyżej notowany niż Piast Rekord zagra u siebie 11 maja drugi (i w razie remisu ewentualny trzeci) mecz.