Wiadomości z Gliwic

10. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy ULICZNICY w Gliwicach

  • Dodano: 2016-07-07 09:00, aktualizacja: 2016-07-08 09:12
Dekada zachwytu, czyli fantastyczny 10. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy ULICZNICY w Gliwicach.
 
 
Weekend MultiKulti, 9-10 lipca (5 spektakli + warsztaty)
 
W drugi weekend czujemy po francusku i hiszpańsku, rozumujemy po czesku i jesteśmy śliczni jak laleczki.  Mali ulicznicy, Alejka FORUM, Park Chopina: W sobotę o 16:00 Bra(t)ri v Tricku z ich „Praseci cirkus”, czyli z cyrkiem niby bez zwierząt, ale jednak pełnym różowych świnek – gigantycznych i miniaturowych. Czeski dystans do świata, bezpretensjonalność i zabawa żonglerką. W niedzielę o tej samej godzinie marionetkowy i kolorowy Teatr Barnaby. „Czerwony kapturek” to doskonale znana wszystkim historia dziewczynki, której udaje się pokonać złego wilka. Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna sprawią, że dzieci bawić się będą doskonale. No i te lalki! Piękne! Patronem cyklu jest CH FORUM.
 
 
Sobota, Rynek.
Akrobacje i cyrkowe popisy zapewnią w sobotę, 9 lipca o 18:00 na gliwickim Rynku Francuzi z Abozety. Ich nowy spektakl został stworzony przez młodych ludzi w wieku 15-19 lat. Łączy w sobie sztukę cyrkową (żonglerka, szczudła, akrobatyka), wszechobecną muzykę (saksofon, flet, instrumenty perkusyjne, fortepian) z oryginalnymi kompozycjami i improwizacjami. Aktorzy zamieszkują świat pomiędzy niebem, a ziemią, będąc w jednym momencie obiema stopami na ziemi, by już za chwilę szybować głową w powietrzu. Muzyka, taniec i żonglerka w wysmakowanym stylu znad Sekwany. 
 
 
Niedziela, Park Chopina
W niedzielę w Parku Chopina dwukrotnie (17:00 i 19:00) fantastyczni, zabawni, uroczy panowie z teatru La Tal z ich niesamowitym pudłem, pełnym śmiechu i ciekawych opowieści. Ponad 150 lat od swojej premiery, "Niesamowite pudło" nadal jest wystawiane na scenie, lecz nie święci już takich triumfów jak kiedyś. Prawnuk założyciela wraz z dwoma ekscentrycznymi pomocnikami próbuje kontynuować chwalebną tradycję swego przodka i walczy o to, by reanimować przedstawienie. Ich orężem są kostiumy, scenografia oraz jak najlepsze intencje. Jednak czas jest nieubłagany; śpiewacy tracą głos, magicy refleks, aktorzy pamięć, a talentu artystycznego nie dziedziczy się ot tak. Czy jeśli bardzo się postarają, ocalą podupadającą fortunę? Będzie świetne aktorstwo i będzie syrenka. Bądźmy i my! 
 
 
A dla młodszych w towarzystwie starszych? Każdego weekendowego dnia w Parku Chopina w Alejce FORUM od 11:00 kreatywne warsztaty plastyczne, ruchowe, kreatywne i nie tylko, Przystanek Śniadanie i Hapijama Fun Art. 
 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również