Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Akcja Zima

  • Dodano: 2017-11-30 12:00

Gdy temperatura jest bliska zeru, a z nieba sypie śnieg, na miejskie drogi wyjeżdżają pługi i piaskarki Akcji ZIMA. Za jej przebieg jak co roku odpowiada Zarząd Dróg Miejskich.

- W pierwszej kolejności - do godziny po ustaniu opadów śniegu - odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88, ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka i Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin po ustaniu opadów śniegu – przypomina Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Zarząd Dróg Miejskich ma pod swoją opieką 771 miejskich ulic, 377 przystanków komunikacji miejskiej oraz ok. 840 tysięcy m2 ciągów pieszych i rowerowych. Aby usprawnić prace drogowców, teren miasta podzielono na dwanaście stałych rejonów. Dziewięć z nich obejmuje jezdnie, a pozostałe chodniki, przystanki komunikacji miejskiej oraz rejon przejazdu alarmowego Akcji ZIMA. Drogowcy dysponują w sumie 38 pługami i piaskarkami, które są przystosowane do odśnieżania i likwidacji śliskości na drogach.  

Wszystkie istotne dla kierowców informacje o aktualnych danych pogodowych, a także ostrzeżenia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi pojawiają się na 18 tablicach elektronicznych, które są rozmieszczone na terenie Gliwic.

Nadzór nad Akcją ZIMA sprawuje koordynator ZDM, monitorujący komunikaty z dwóch stacji meteorologicznych znajdujących się przy ul. Toszeckiej i Nowy Świat.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.