Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Amerykański futbol po gliwicku. Zostań Lionsem!

  • Dodano: 2017-11-15 13:15

Gliwice Lions to najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego na Śląsku. Po ponad 10 latach obecności na krajowych arenach sportowych rozpocznie przyszły sezon rozgrywek w pierwszej lidze. Dasz się zrekrutować Lwom?

W sobotę (18 listopada) w Gliwicach mieszkańcy śląskich miast staną przed szansą dołączenia do gliwickich Lionsów. Punktualnie o godz. 14.00 (juniorzy) oraz o godz. 15.00 (seniorzy) w hali sportowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Chorzowskiej 5 rozpoczną się testy sprawnościowe. Rekruci, wstępując do drużyny, staną się częścią Narodowego Programu Rozwoju Futbolu Amerykańskiego. Dzięki niemu każdy Lions będzie mógł zawalczyć o szansę gry w reprezentacji Polski, a pod okiem profesjonalnego sztabu szkoleniowego zdobędzie cenne doświadczenie i umiejętności.

Narodowy Program Rozwoju Futbolu Amerykańskiego to historyczny krok dla wszystkich klubów, ich działaczy, trenerów i przede wszystkim zawodników. To moment, na który wszyscy czekaliśmy! Każdego dnia ciężko pracujemy na boisku i poza nim, pokazując lokalnej społeczności, że ten sport to więcej niż gra. Nie możemy się doczekać chwili, kiedy nowi zawodnicy ruszą ramię w ramię z całym zespołem po zwycięstwo i przekonają się o tym, ile futbol amerykański znaczy w życiu – mówi Michał Jagieła, prezes klubu Gliwice Lions oraz członek zarządu Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

Dzięki wsparciu Miasta Gliwice oraz przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla Wszystkich” Klub prowadzi nabór do pierwszoligowego zespołu (dla osób, które ukończyły 18. rok życia) oraz do nowo tworzonej sekcji futbolu juniorskiego (dla osób od 15. do 18. roku życia).

Więcej informacji o naborze do drużyny znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.