Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Będą nowe miejsca pracy

  • Dodano: 2017-12-08 10:30

Prawie 150 osób znajdzie zatrudnienie w nowej siedzibie austriackiej firmy MACO, która w ramach rozszerzania swojej działalności od stycznia przyszłego roku będzie wynajmować ponad 10 000 mkw. powierzchni w Panattoni Park Gliwice III.

Firma Mayer & Co Beschläge (MACO) to znany w Europie dostawca okuć dla systemów okiennych, drzwiowych oraz wielkopowierzchniowych. Ma swoje siedziby, m.in. w Niemczech, Holandii czy Wielkiej Brytanii.

Nowy zakład MACO będzie zlokalizowany w Panattoni Park Gliwice III, gdzie firma wynajęła 9500 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej i 550 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej. Będzie to druga lokalizacja MACO w Polsce. Dotychczas firma miała w Gliwicach jedynie magazyn wysokiego składowania i biura, teraz będą tu montowane elementy okuć

Otwarcie nowego zakładu to wynik zaufania, jakie pokłada firma w polskim oddziale, choć swój udział miało również korzystne położenie Polski (i Gliwic) na mapie Europy – dodaje Robert Niemirowicz, Plant Manager w firmie MACO.

Zgodnie z umową najemca wprowadzi się do obiektu na początku stycznia 2018 roku. W nowym zakładzie pracę znajdzie ok. 150 osób, które zostaną zatrudnione przy produkcji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.