Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Bezpiecznie i ekologicznie

  • Dodano: 2011-09-14 10:30, aktualizacja: 2017-11-29 13:52

W minioną sobotę (10 września) na terenie Parku Chopina w Gliwicach odbył się I Festiwal Bezpieczeństwa. Wydarzenie zorganizował gliwicki Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.

Impreza skierowana była przede wszystkim do dzieci, ale najczęściej uczestniczyły w niej całe rodziny. Ci, którzy przyszli do parku tego dnia wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Funkcjonariusze uwrażliwiali najmłodszych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przypominali kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach placówek dla dzieci. Sporym zainteresowaniem cieszyli się również gliwiccy Strażnicy Miejscy. Podczas I Festiwalu Bezpieczeństwa przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Do każdego oznakowanego jednośladu strażnicy dołączali odblaskowe kamizelki i gadżety, dzięki którym uczestnicy ruchu drogowego są bardziej widoczni. Dla dzieci była to nie tylko atrakcja, ale też kolejna lekcja związana z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze. Festiwal uświetniła również obecność Wojskowej Komendy Uzupełnień z Gliwic, która zaprezentowała swoją ofertę. Na miejscu można było zasięgnąć pełnej informacji np. na temat Narodowych Sił Rezerwowych.

Poza tym dzieci mogły wziąć udział w dwóch konkursach plastycznych. Zarówno jeden organizowany pod hasłem „Bezpieczne Gliwice”, jak i drugi „Stwórz EKOrodzinę” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Sami, bądź też z pomocą rodziców oddawali się tworzeniu na trawie. Prace powstawały z papieru, plastiku, starych gazet, brystolu, czy butelek. Akcja miała na celu promocję zdrowego, aktywnego i bezpiecznego stylu życia. - Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć dzieciom wartości ekologiczne, wzmocnić kontakt z przyrodą i rodziną oraz zintegrować lokalną społeczność wokół problemów związanych z bezpieczeństwem drogowym - mówi Magdalena Gruda, Pełnomocnik Dziekana ds. Promocji w Wydziale Zamiejscowym w Gliwicach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Festiwal Bezpieczeństwa organizowany był po raz pierwszy, ale jego organizatorzy już teraz zapowiadają, że w przyszłości stanie się on imprezą cykliczną. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Komendant Miejski Policji w Gliwicach i Prezydent Gliwic.

Bezpiecznie i ekologicznie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.