Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Ceny wody bez zmian?

  • Dodano: 2017-11-13 14:00, aktualizacja: 2017-11-13 16:15

Woda w Gliwicach należy do najtańszych w regionie i wszystko wskazuje na to, że taki stan zostanie utrzymany w nadchodzącym roku.

Projekt uchwały w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowej taryfy PWiK znalazł się w porządku obrad nadchodzącej sesji Rady Miasta (16 listopada). Przekreśla to jednoznacznie obawy, że oddanie do użytku hali widowiskowo-sportowej mogłoby podnieść ceny za wodę w Gliwicach.

Do prezydenta miasta trafił wniosek Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach o przedłużenie czasu obowiązywania taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków w mieście w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Zdaniem PWiK na dalsze stosowanie obecnych stawek pozwalają warunki ekonomiczne. Przypomnijmy, że w Gliwicach za m3 wody płacimy teraz 4,82 zł brutto (i dodatkowo 6,77 zł za odprowadzenie ścieków). Łączna stawka (wynosząca 11,59 zł) jest zatem zdecydowanie niższa niż w większości śląskich miejscowości. Dla porównania w sąsiednim Zabrzu m3 wody to koszt 5,98 zł (dodatkowo 8,39 zł za ścieki), w Bytomiu 5,72 zł (plus 8,55 zł za ścieki), a w Katowicach 5,82 zł (plus 8,29 zł za ścieki – źródło: portal cena-wody.pl).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.