Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Dzieci z Bullerbyn - premiera dla młodych widzów

  • Dodano: 2017-11-13 14:00

Dziesiąta premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach skierowana jest do młodych widzów, choć sceniczna adaptacja znakomitej książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego trafia w gusta publicznościw każdym wieku.

Znakomita powieść, która od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem u dzieci jak i ich rodziców, ukazująca rok z życia Lisy, Lassego, Bossego, Ollego , Anny i Brity – małych mieszkańców miasteczka Bullerbyn, doczekała się już kilkunastu realizacji teatralnych w teatrach całej Polski. Jednak my chcemy zaprezentować ją po raz kolejny, a zarazem jakby po raz pierwszy. Bogaty świat wyobraźni, dziecięcych zabaw, radości, smutków jak i obowiązków rodzinnych, jest idealnym punktem wyjścia do zabaw plastyczną formą teatralną. Bo my, dorośli ( tak, my „nudni” dorośli) pamiętamy jeszcze czasy, gdy kijek mógł być motorem, wiadro – armatą, kołdra – bazą a błoto – złotem. Dziś ten świat coraz bardziej staje się zapomniany i wypierany przez wszechogarniającą „DO-SŁO-WNOŚĆ!!!”. A ona zabija w nas wrażliwość a w dzieciach kreatywność.


Nasze dzieci z Bullerbyn to hołd składany wyobraźni. Hołd dla dziecięcej, nieskrępowanej wiary w siłę miłości, przyjaźni i uśmiechu. A nieograniczający świat teatru lalek, teatru formy i teatru plastycznego pomoże zabrać Państwa tam, gdzie każdy był nawet całkiem niedawno. W rodzinne strony bycia dzieckiem. Zapraszamy. – Jerzy Jan Połoński, reżyser przedstawienia.
W spektaklu grają aktorzy współpracujący z nami przy poprzednich produkcjach dla dzieci: Iga Bancewicz („W kole”), Rafał Domagała („Ach, jak cudowna jest Panama”), Cezary Jabłoński („Ach, jak cudowna jest Panama” ) oraz Magdalena Zabel i Kornel Sadowski.


Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu, ma w swoim artystycznym portfolio doświadczenia aktorskie, kabaretowe i reżyserskie. Współpracował m.in. z Formacją Chatelet, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Groteska w Krakowie od kilu lat związany jest z Teatrem Maska w Rzeszowie.


Spektakl będzie prezentowany od 25 listopada do 6 grudnia na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat.
Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”
PREMIERA: 25 listopada 2017 r.
przekład: Irena Wyszomirska
adaptacja sceniczna: Anna Ilczuk
reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Joanna Martyniuk
muzyka: Marcin Partyka
konsultant artystyczny ds. repertuaru dziecięcego: Zbigniew Prażmowski
inspicjent: Marek Migdał
produkcja: Beata Sokołowska
występują: Magdalena Zabel (LISA),  Anna Moś (BRITTA), Iga Bancewicz (ANNA), Rafał Domagała (LASSE), Cezary Jabłoński (OLLE), Kornel Sadowski (BOSSE)

KONTAKT dla mediów: Agnieszka Skowronek, askowronek@teatr.gliwice.pl, tel. 503 835 710

Dzieci z Bullerbyn - premiera dla młodych widzów

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.