Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Ferie z Eko-wojownikami

  • Dodano: 2011-01-14 10:45, aktualizacja: 2017-11-29 13:52

Polski Klub Ekologiczny zachęca dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym - "Jak walczą ze śmieciami Eko-wojownicy". Do wygrania są cenne nagrody - cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp4 i mp3 i książki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają wesołe upominki.

W czasie ferii dzieciom przychodzą do głowy różne ciekawe pomysły. Warto to wykorzystać i zachęcić dzieci do twórczej pracy. Po zabawie na śniegu - jeśli aura będzie przyjazna, zajęcia plastyczne na pewno sprawią dzieciom dużą frajdę, tym bardziej, że temat konkursu jest niestandardowy. Konkurs polega na stworzeniu komiksu z postaciami: Mrówkulaturką, która zawsze wrzuca papier do niebieskiego kontenera, Szkłokodylem, który odzyskuje kolorowe szkło, Butelmisiem, który wrzuca białe szkło do białego pojemnika, Leoplastusiem, który wrzuca plastiki do żółtego pojemnika i Gryzłomkiem, który metalowe odpady gromadzi w czerwonym pojemniku. 

Wesołe postacie segregują odpady i zachęcają wszystkich do włączenia się w działania pro-ekologiczne. Prace plastyczne należy dostarczyć do siedziby Polskiego Klubu Ekologicznego znajdującej się przy ul. Ziemowita 1.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajduje się na stronie www.pkegliwice.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.