Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Gliwicka geodezja trafia w oczekiwania

  • Dodano: 2017-03-22 07:45, aktualizacja: 2017-03-21 12:53

Ułatwiona praca geodetów plus udogodnienie dla specjalistów i inwestorów – tak w skrócie można opisać działanie kolejnych nowych funkcjonalności w informatycznym systemie EWID 2007, wprowadzonych przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Dzięki aplikacji InterMap Gliwice i usłudze płatności on-line PayByNet korzystanie z Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego jest w ostatecznym rozrachunku tańsze, zdecydowanie wygodniejsze i szybsze.

Usługa sieciowa InterMap Gliwice zwalnia geodetów z obowiązku zakupu oraz utrzymania specjalistycznego i dość kosztownego oprogramowania wykorzystującego format GML, za pośrednictwem którego uzupełnia się geodezyjne bazy danych. Rozwiązanie wprowadzone przez miasto umożliwia bowiem nieodpłatne pobieranie, opracowywanie i przekazywanie do Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego plików z danymi w formacie KCD (typowym dla systemu EWID 2007). Format ten stanowi dopuszczoną prawem alternatywę dla ogólnopolskiego formatu GML.

Właśnie z tego względu InterMap Gliwice to rozwiązanie unikalne w skali kraju – ocenia Grzegorz Karkowski, zastępca naczelnika Wydziału Geodezji i Kartografii UM w Gliwicach. – Dzięki niemu geodeci mają do dyspozycji kompleksową i bezpłatną usługę sieciową działającą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wszędzie tam, gdzie zapewniony jest dostęp do Internetu. To w pełni funkcjonalne narzędzie do tworzenia geodezyjnych plików bazodanowych – podkreśla Grzegorz Karkowski.

Usługa płatności on-line PayByNet to druga funkcjonalność uruchomiona w ostatnim czasie przez Wydział Geodezji i Kartografii UM. Za jej pośrednictwem geodeci – 24 godziny na dobę, niezależnie od pory dnia – mają natychmiastowy dostęp do najistotniejszych, odpłatnych danych w systemie EWID 2007, niezbędnych do wykonania prac geodezyjnych. Rejestracja płatności trwa maksymalnie kilka minut. Co istotne, usługa PayByNet działa identycznie w przypadku zamówień składanych poprzez system EWID 2007 przez rzeczoznawców majątkowych korzystających z funkcjonalności Portalu Rzeczoznawcy oraz komorników sądowych wykorzystujących Portal Komornika.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • bbc

    ułatwiona praca hehehe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.