Wiadomości z Gliwic

Gramy dalej!

• Dodano: 2016-03-22 07:45, aktualizacja: 2016-03-21 13:43
Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego piłkarze gliwickiego Piasta mają tylko 3 punkty straty to prowadzącej w tabeli warszawskiej Legii.

Po remisie 1:1  z Koroną Kielce gliwiczanie rozegrają jeszcze dwa mecze przed podziałem punktów – na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i u siebie z Jagiellonią Białystok. Wracając do ostatniego ligowego pojedynku z Koroną w Kielcach nie wszystko w grze gliwiczan mogło się podobać, szczególnie w pierwszej połowie. Żadnego celnego uderzenia na bramkę, niedokładne podania i nerwowa gra w defensywie. Korona skupiała się głównie na kontratakach. W 44. min. spotkania gola strzelili gospodarze. Do przerwy prowadzili więc 1:0. Po wznowieniu gry do boju ruszyli goście. Gliwiczanie zaczęli kreować niebezpieczne sytuacje podbramkowe, ale przełożenia na gole długo nie było. Udało się w 69. min. meczu za sprawą Mateusza Maka, który po przepięknej akcji i wybornym strzale pokonał bramkarza Korony Kielce.