Wiadomości z Gliwic

III edycja "Edu-IT"

  • Dodano: 2017-12-11 11:15

III edycja Ogólnopolskiej Konferencji Edu IT – Nowe technologie w edukacji DIY vs High-tech. Czyli zrób sobie nowe technologie.
19 grudnia 2017 r. (wtorek) godz. 10:00 – 16:00

Konferencja Edu IT czyli popularny „eduit” – nazwany tak przez uczestników poprzednich edycji wydarzenia w tym roku zachęci do własnej aktywności  „Zrób sobie szkolne technologie” „Nowe-stare technologie”. „Zrozumieć, dotknąć, korzystać - czyli o tym jak człowiek wytwarza, odkrywa i konstruuje” – to główne zagadnienia wokół których skupią się warsztaty i prelekcje tegorocznej konferencji. W tym roku hasłem przewodnim „eduita” będzie działanie i wytwarzanie na styku high tech i DIY czyli prawdziwy „e-do-it” gdyby go sylabizować. Będzie też trochę o graniu i o gier wytwarzaniu, to wszystko dla nauczycieli, edukatorów, pedagogów i edukacją zainteresowanych. Będą robale i mikrokontrolery i o tym co ma piernik do wiatraka, będzie o grubej rurze czyli o fizyce dźwięku i o tym czym dla humanistów są nowe technologię poza figurą retoryczną.

W programie konferencji znalazły się warsztaty dla nauczycieli różnorodnych przedmiotów i różnych etapów edukacyjnych. Udział w konferencji jest bezpłatny rejestracja rozpoczęła się 23 listopada i potrwa do 15 grudnia. Bezpłatna rejestracja na konferencję odbywa się pod adresem www.eduit2017.evenea.pl

Program wydarzenia: http://www.ssm.silesia.pl/blog/category/aktualnosci/
W programie wykłady, warsztaty, dyskusje, stoliki eksperckie i lekcje pokazowe.

Wśród prelegentów tegorocznej konferencji:

  • Grzegorz Zajączkowski  -Lider Cyfryzacji Komisji Europejskiej na Polskę (Digital Champion of KE for Poland)  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
  • Wojciech Gawlik – Fundacja EduKlaster ,
  • Marta Florkiewicz - Borkowska Nauczyciel Roku 2017.
  • dr inż. Kamil Barczak, Politechnika Śląska,
  • dr Jacek Francikowski, Uniwersytet Śląski Si-Tech,
  • Nauczyciele innowatorzy z I LO im. Dembowskiego w Gliwicach

Patroni Honorowi: Ministerstwo Cyfryzacji, Politechnika Śląska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Instytut Badań Edukacyjnych.
Partnerzy: Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice,  Fundacja EduKlaster, I LO im. E. Dembowskiego w Gliwicach, Gliwicki Ośrodek Metodyczny, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, SAP Hybris.
Patroni: Edustyle.pl, Nowe Horyzonty Edukacji, Pieniądze są dla szkoły, Radio CCM,

Organizatorzy: Miasto Gliwice, Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o.,
Miejsce: Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice  oraz  I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego w Gliwicach.

III edycja "Edu-IT"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.