Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Jak dojechać na groby bliskich?

  • Dodano: 2017-10-24 09:00, aktualizacja: 2017-10-24 10:26

Tradycyjnie już na przełomie października i listopada zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w rejonie dwóch gliwickich nekropolii – przy ul. Kozielskiej i św. Wojciecha.

CMENTARZ CENTRALNY – tymczasowe reguły będą obowiązywać od 31 października od godz. 6.00 do 2 listopada do godz. 24.00. Z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Kozielskiej – na odcinku od ul. Okulickiego do ronda im. gen. Andersa. Dodatkowo 31 października od godz. 22.00 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Okulickiego. Będzie on obowiązywał do 1 listopada do godz. 24.00.

Uwaga, istotna zmiana! Z ul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. gen. Andersa i ul. Łabędzkiej.

Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. gen. Andersa) będą mogły poruszać się tylko i wyłącznie autobusy PKS, KZK GOP i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 ton. Ruch będzie się odbywał  jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. gen. Andersa.

1 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego.

Kierowcy jadący od węzła DK88 (Okulickiego) będą mogli pozostawić samochód na parkingu przy parku handlowym Arena lub na parkingu usytuowanym na tyłach cmentarza Centralnego.

Dodatkowo samochody  będzie można pozostawić po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

CMENTARZ PRZY UL. ŚW. WOJCIECHA – zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 31 października od godz. 22.00 do 1 listopada do godz. 24.00. Na ulicach św. Wojciecha i Myśliwskiej, na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej, wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Dojazd do cmentarza przy ul. św. Wojciecha odbywał się będzie od ul. Toszeckiej.

Uwaga! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania się.

Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.