Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Kontrole autokarów w Województwie Śląskim

  • Dodano: 2017-07-10 09:00

Podczas działań "Bezpieczne Wakacje" policjanci ruchu drogowego garnizonu śląskiego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzają kontrole autokarów przewożących osoby na wakacyjny wypoczynek.

W celu przeprowadzenia takiej kontroli, zachęcamy do zapoznania się ze sposobem powiadamiania o niej. Publikujemy miejsca przeprowadzania takich kontroli, wyznaczone w poszczególnych jednostkach Policji na terenie naszego województwa.

Policjanci, oprócz sprawdzania stanu technicznego autokaru,, niezbędnych dokumentów dotyczących pojazdu i uprawnień kierującego, kontrolują również stan trzeźwości kierowcy. Działania, podejmowane przez śląską drogówkę podczas akcji "Bezpieczne Wakacje", mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku i powrót do domów osób korzystających z usług przewoźników.

Publikujemy listę jednostek Policji, w których są wyznaczone miejsca stałe do kontroli autokarów oraz informacje dotyczące sposobu poinformowania mundurowych o planowanej kontroli:

W pozostałych jednostkach policjanci ruchu drogowego zgłaszane z wyprzedzeniem kontrole przeprowadzają w punktach wyjazdu na wypoczynek.

Najnowsze informacje z Gliwic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.