Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Letnia zadyma w środku zimy

  • Dodano: 2017-12-22 11:15

Jest taka niedziela w styczniu, kiedy mróz na dworze jest trochę mniej dokuczliwy, a ludzie są dla siebie o wiele życzliwsi. Nieoficjalny dzień serdeczności, czyli finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wypada w 2018 roku 14 stycznia. W Gliwicach wystąpią z tej okazji zespoły Jamal i Lombard. Oj, się będzie działo!

W przyszłym roku zagramy, żeby wyrównać szanse w leczeniu noworodków. Rejestracja wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w charytatywne dzieło Jurka Owsiaka i wyruszyć na ulice z puszkami kwestarskimi, jest prowadzona za pośrednictwem strony internetowej: www.wolontariusze.wosp.org.pl/login. Informacji na temat prowadzenia zbiórki na terenie Gliwic udziela także Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej (www.gliwice.zhp.pl).

Serce miasta zabije na Rynku

Finałowa impreza WOŚP-u rozpocznie się już o godz. 12.30. Na Rynku będą obecni członkowie organizacji pozarządowych, studenci Politechniki Śląskiej, sportowcy, a nawet... Wikingowie! Waleczne germańskie plemię zaprezentuje swoje uzbrojenie, nie zabraknie też widowiskowych pokazów walk. Przez cały czas trwania imprezy prowadzone będą licytacje, a wolontariusze będą kwestować na rzecz podopiecznych Fundacji WOŚP-u.

Jeżeli zagra Wielka Orkiestra, to nie obędzie się bez znanych nazwisk. Na gliwickiej scenie wystąpią formacje Jamal i Lombard. Jamal to zespół wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Obecnie artyści promują swoją nową płytę – „1944”. Lombard to weterani polskiej sceny rockowej. „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda”, „Nasz ostatni taniec” – podczas koncertu w Gliwicach usłyszymy najpopularniejsze przeboje grupy. Zagrają także gliwickie formacje Canis Latrans i Fyl Gut.

Więcej informacji pod linkiem poniżej:

https://gliwice.eu/aktualnosci/kultura/letnia-zadyma-w-srodku-zimy

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.