Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Mikołajki w Fabryce Naukowców

  • Dodano: 2017-11-28 11:30, aktualizacja: 2017-11-28 19:08

Mikołajki w atmosferze nauki i zabawy? Tylko w Fabryce Naukowców! Przez cały weekend (2 - 3 grudnia) zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 do 13 lat do wspólnej zabawy w Gliwicach przy ul. Ziemowita 1.

Podczas warsztatów dzieci zbudują i zaprogramują roboty z klocków LEGO, stworzą własną grę komputerową czy też wykonają doświadczenie chemiczne, polegające na stworzeniu sztucznego śniegu. Oprócz warsztatów na dzieci czekają również inne atrakcje m.in. spotkanie z Mikołajem czy konkursy.

Fabryka Naukowców już od 8 lat poprzez warsztaty z budowy robotów, programowania gier i chemii, rozwija w dzieciach pasję do nauk ścisłych. Warsztatom przyświeca idea nauki poprzez zabawę. Dzieci świetnie się bawią klockami, jednocześnie dzięki budowie i programowaniu robotów poznają podstawy konstrukcji maszyn, w praktyce zastosowanie zagadnień z matematyki, fizyki, mechaniki. Dzieci uczą się podstaw programowania jak również logicznego myślenia.

Szczegółowe informacje o Mikołajkach:

Z okazji zbliżających się mikołajek, Fabryka Naukowców zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 5 do 13 lat na spotkanie z Mikołajem! Przez cały weekend (2-3 grudnia) czeka na Was mnóstwo atrakcji m.in.:

  • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM! On wie czy byłeś grzeczny w tym roku:
  • BUDOWANIE I PROGRAMOWANIE ROBOTÓW Z LEGO - Tańczący Mikołaj z Reniferem na pewno rozweseli naszych najmłodszych, a dla starszych proponujemy robota, który będzie rysował ozdoby świąteczne!
  • PROGRAMOWANIE GIER! - Coś specjalnego dla fanów gier komputerowych! Idealna okazja do tego, żeby stworzyć własną grę, wcielić się w rolę Mikołaja i zebrać wszystkie prezenty!
  • DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE! - Wyczekujesz pierwszego śniegu? Zostań Detektywem i odkryj polimer, który pozwoli Ci stworzyć sztuczny śnieg, którym będziesz mógł się cieszyć nawet latem!
  • KONKURSY! - Na kreatywnych i lubiących rywalizacje konstruktorów czekają konkursy! Zbuduj ozdobę świąteczną z klocków LEGO lub PlusPlus i wygraj fantastyczne nagrody!

GDZIE?

Fabryka Naukowców, Gliwice, ul. Ziemowita 1.

KIEDY?

2 grudnia 2017 r. (sobota) godz. 14:00 – 18:00

3 grudnia 2017 r. (niedziela) godz. 09:00 – 17:30

WSTĘP: Udział w imprezie jest bezpłatny! Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, dlatego też konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem formularza: http://www.fabrykanaukowcow.pl/zapisz/warsztaty-mikolajkowe.html

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

www: http://fabrykanaukowcow.pl/oferta-zajecia-edukacyjne-dla-dzieci/warsztaty-i-zabawy/warsztaty-mikolajkowe.html

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.