Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Mocne wsparcie dla sportu

  • Dodano: 2017-04-12 07:45, aktualizacja: 2017-04-11 11:29

Miasto Gliwice od lat konsekwentnie wspiera sport, inwestuje w nowe obiekty i nowoczesne wyposażenie. Dzięki dotacji kluby sportowe, które otrzymują od miasta pieniądze na wzrost poziomu sportowego, mają szansę osiągać coraz lepsze wyniki.

W ciągu ostatnich 5 lat przeznaczono na ten cel ponad 58 mln zł. W tym roku miasto przyznało już ponad 9 mln zł.

W Gliwicach działa aż 95 klubów sportowych, których zawodnicy trenują w zmodernizowanych salach, basenach, boiskach i stadionach. Dzięki rozbudowanej bazie i systematycznemu wspieraniu najlepiej rokujących zawodników, Gliwice mogą poszczycić się licznymi sportowymi sukcesami. Mamy szermierzy, którzy zdobywają laury na arenie międzynarodowej, bokserki i bokserów krzyżujących rękawice na polskich i zagranicznych ringach, stojących na najwyższych miejscach podium modelarzy, którzy wiodą prym na zawodach rangi światowej. W ekstraklasie futsalu mamy jeden zespół, w pierwszej lidze mamy drużyny siatkarek oraz koszykarze. Najbardziej rozpoznawalną sportową wizytówką miasta są jednak piłkarze Piasta Gliwice.

Prezydent Gliwic honoruje najlepszych sportowców, przyznając nagrody i wyróżnienia dla zawodników, trenerów i działaczy. Co roku miasto przyznaje dotacje celowe na realizowane przez kluby sportowe zadania publiczne w zakresie wzrostu poziomu sportowego zawodników. W ciągu ostatnich 5 lat tylko na ten cel przeznaczono z miejskiego budżetu 58 283 750 zł (GKS Piast otrzymał 46,7 mln zł). W 2016 r. wysokość dotacji dla stowarzyszeń, w porównaniu z rokiem 2015, wzrosła o 38,21%. W 2017 r. utrzyma się na poziomie porównywalnym z 2016 r.

Więcej: https://www.gliwice.eu/aktualnosci/miasto/mocne-wsparcie-dla-sportu

Mocne wsparcie dla sportu

Najnowsze informacje z Gliwic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.