Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Narazili zdrowie swojej 7-miesięcznej córki

  • Dodano: 2017-08-30 09:00

Policjanci z Komisariatu I Policji w Gliwicach otrzymali niepokojące zgłoszenie od pracownicy ośrodka pomocy społecznej. Wynikało z niego, że rodzice 7-miesięcznej dziewczynki unikają szczepień i badań kontrolnych. Jak się okazało, podejrzenia były słuszne.

W poniedziałek 28 sierpnia do komisariatu na ul. Plebańskiej zadzwoniła pracownica z ośrodka pomocy społecznej, która poinformowała, że znajduje się przed drzwiami mieszkania, w jednym z bloków na osiedlu Sikornik. Z relacji kobiety wynikało, że ośrodek otrzymał z przychodni lekarskiej informację o rodzicach, którzy nie poddali swojego dziecka obowiązkowym szczepieniom oraz innym badaniom. Rodzina ta miała również unikać kontaktu z pracownikami pomocy społecznej, często zmieniając miejsce zamieszkania. Dzięki współpracy policjantów i pracowników ośrodka, funkcjonariusze dotarli do pary.

Podejrzenia dotyczące stanu zdrowia dziecka okazały się słuszne. 7-miesięczna dziewczynka nie posiadała żadnych widocznych obrażeń, jednak niepokój wzbudzał fakt, że była wychudzona. Wezwani na miejsce ratownicy pogotowia medycznego podjęli decyzję o przewiezieniu dziecka do gliwickiego centrum medycznego.

Po sprawdzeniu rodziców w systemach policyjnych okazało się, że 30-letni ojciec dziecka jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach do odbycia 4 miesięcy więzienia, natomiast za 21-letnią matką, wydany został nakaz aresztowania. Ojciec dziecka trafił do aresztu śledczego, z kolei matka czeka na transport do zakładu karnego.

Lekarze po przebadaniu 7-miesięcznej dziewczynki, podejrzewają nieprawidłowy rozwój psychoruchowy, niedobór wzrostu, masy ciała oraz wygłodzenie. Dziecko poddawane jest wciąż dalszym badaniom.

Rodzice mogą odpowiedzieć za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze informacje z Gliwic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Madera

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że trudno nam już wierzyć w te Newsy ! Wiemy jak działa Policja i wiemy,że potrafią zniszczyć każdego ! Wiemy jak działa tez prokuratura....od lat zbieram dowody i w odpowiednim czasie je ujawnię.....publicznie! Nie ma prawa w Polsce a w Gliwicach....to już jest bajka ! To Magiel a nie funkcjonariusze prawa ! Kobiety, jak chcecie pozbyć się męża, pędżcie do komisariatu na Pszczyńskiej tam was przeszkolą jak , z niewinnego człowieka zrobić POTWORA, nawet nauczą Was jak posłać go do więzienia ! A Żony policjantów , zwracajcie uwagę co robią mężowie........dobrze Wam radzę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.