Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Nowe pracownie na nowy rok szkolny

  • Dodano: 2017-12-18 13:00

W kolejnym roku szkolnym uczniowie Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego będą korzystać z nowoczesnych pracowni, które powstaną w obecnie nieużytkowanej hali magazynowej.

Znajdujący się na terenie GCE budynek przy ul. Okrzei 20 zostanie przebudowany, wyremontowany i przystosowany do nowej funkcji. Powstanie w nim 13 pracowni wraz z zapleczem – m.in. pracownia automatyki, obróbki cieplnej metali, pomiarów elektrycznych i elektronicznych oraz zgrzewania metali.

Nowopowstałe pracownie będą wyposażone w nowoczesne stanowiska dydaktyczne, elementy ogólnodydaktyczne oraz niezbędną infrastrukturę do realizacji praktycznej nauki zawodu.

Powstanie nowoczesnej infrastruktury podniesie jakość kształcenia i znacząco podwyższy prestiż naszej placówki w kontekście promowania szkolnictwa zawodowego – mówi Bogumiła Kluszczyńska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego.

W ogłoszonym przez Miasto Gliwice przetargu wzięły udział cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Mateo Wójcicki Zbigniew, które podpisze umowę z miastem jeszcze przed świętami.  Zgodnie z jej treścią prace na terenie budynku ruszą już w styczniu przyszłego roku.

Inwestycja za 5,8 mln złotych będzie dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 4,1 mln zł. Pozostałą część kosztów pokryje Miasto Gliwice.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.