Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Piknik dla zdrowia i urody

  • Dodano: 2017-11-16 12:00

18 listopada od godz. 10.00 do 14.00  Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Podajmy-Sobie-Ręce” i Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka organizują Dzień Promocji Zdrowia i Urody „Piękni i Zdrowi”.

W programie imprezy są bezpłątne konsultacje z psychiatrą seksuologiem, psychologami, tyflo- i surdopedagogami, neuro- i logopedami, dietetykami, lekarzem internistą ze specjalnością kardiologiczną oraz edukatorem diabetologicznym. Fizjoterapeuci zapewnią rehabilitację (ćwiczenia i nordic walking) oraz porady z zakresu diety alkalicznej i menopauzy oraz masaże: ręki i nie tylko… Będzie można skorzystać z przeglądu jamy ustnej połączonego z profesjonalnym  instruktażem higieny. Zaplanowano również prelekcje dotyczące zdrowego snu oraz z zakresu prawidłowego żywienia.

W Strefie Urody będą dostępne zabiegi na ręce, peeling kawitacyjny, wizaż, stylizacja paznokci, zabiegi fryzjerskie wraz z pokazem mistrzów w tej dziedzinie (modelami będą niepełnosprawni uczniowie ZSS im. J. Korczaka), porady kosmetologa. Na miejscu będzie także brafitterka. Dodatkowo każda chętna osoba będzie mogła obciąć  i przekazać swoje włosy na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Podczas imprezy będzie można także bezpłatnie oznaczyć wartości  cholesterolu całkowitego, poziom glikemii,  zmeirzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz wykonanać badanie spirometrem i smokerlyzerem (dla palaczy - pomiar wartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu).  Wszystkie badania przeprowadzi Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Będą także ekologiczne warsztaty artystyczne, mobilna księgarnia i dużo innych atrakcji. Impreza odbędzie się w ZSS im. J. Korczaka przy ul. Dolnej Wsi 74.

Wstęp i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Wydarzenie jest objęte patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Piknik dla zdrowia i urody

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.