Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Podali się za pracowników wodociągów, ukradli 7 tysięcy

  • Dodano: 2017-08-25 14:15

Pomimo licznych apeli, kolejna mieszkanka Gliwic została oszukana a w następstwie okradziona przez oszustów. Tym razem 72-latka uwierzyła kobiecie i mężczyźnie podającym się za pracowników wodociągów.

Po upływie ponad 24 godzin od wizyzty kobieta zauważyła, że z jej mieszkania zniknęły pieniądze i kosztowności o łącznej sumie około 7 tys. złotych.


Do zdarzenia doszło 21 sierpnia na jednym z gliwickich osiedli. Do drzwi od mieszkania 72-latki zapukała para podająca się za pracowników wodociągów. Kobieta wpuściła osoby do mieszkania, zachowywały się spokojnie, nie wzbudzały podejrzeń co do swoich zamiarów. Ufna mieszkanka Gliwic nie zauważyła, kiedy wykorzystali oni jej nieuwagę i skradli z mieszkania gotówkę oraz biżuterię o łącznej wartości 7 tysięcy złotych. Dopiero po upływie ponad doby, kobieta zauważyła brak pieniędzy w miejscu, w którym je przechowywała.

Apelujemy do osób starszych i ich rodzin, aby uczulić swoich krewnych oraz znajome starsze osoby, by nie dały się nabrać osobom chodzącym po domach i podszywającym się pod m.in. pracowników gazowni, wodociągów, elektryków i wielu innych. Niech weryfikują obecność i kontrolę takich osób w firmach zlecających takie czynności, wspólnotach mieszkaniowych, zarządach budynków lub instytucjach. Przekażmy, aby na czas wizyt takich pracowników, w przypadku osób zamieszkujących samotnie, poprosiły kogoś z sąsiadów, by uczestniczył w obecności takich pracowników - apelują gliwiccy policjanci

Najnowsze informacje z Gliwic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Madera

    Oczywiście nie złapali sprawców. Za jakiś czas jak, delikwentów złapią emeryci lub inni obywatele. Napiszą jaki to mają sukces, w złapanie ZNANYCH POLICJI BANDYTÓW ! Niestety ten rząd i kierownictwo Min.Sprawiedliwości udają nieudolność aby zniszczyć POLAKÓW. To ludzie pozbawieni wszelkich uczuć! Oby było jak najwięcej skrzywdzonych Polaków, to ich cel !.Byłam okradziona w Biedronce, to nawet monitoringu nie przeglądnęli.....TO NIE POLICJA, ALE OCHRONA BANDYTÓW, OBCEGO POCHODZENIA......! Chcę Wszystkich ostrzec przed nimi....nie łudżcie się....POLICJA WAM NIE POMOŻE....!!! O tych bandytach wiedza wszystko.....! Ale ich nie zamkną !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.