Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie świątecznego weekendu

  • Dodano: 2017-12-27 11:00

Podczas minionego, przedłużonego, świątecznego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 19 sprawców przestępstw, w tym 8 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o włamanie, kradzież, pobicie, przestępstwo narkotykowe, zniszczenie mienia, przemoc domową, kierowanie wbrew cofniętym uprawnieniom i lekceważenie wyroków sądowych. Nasi mundurowi podjęli 419 interwencji, ujęto 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach zdarzyło się 10 kolizji, nie odnotowano wypadków. Na wniosek policji i prokuratora sąd tymczasowo aresztował gliwiczanina podejrzanego o znęcanie nad swoją matką.

26 grudnia ok. 15.30 Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 29-letniego mężczyznę, zatrzymanego przez policjantów w wigilijny wieczór w mieszkaniu przy ul. Pszczyńskiej. Policjanci ocenili, że podejrzany wymaga natychmiastowej izolacji od ofiary przemocy, jego 62-letniej matki. Prokurator podzielił opinię policjantów, a sąd na podstawie zebranych dowodów podjął decyzję o osadzeniu agresora w Areszcie Śledczym w Gliwicach, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę sądową i wyrok.

Wśród nietrzeźwych kierujących rekordzistą był 58-latek jadący fordem focusem. Wpadł w wyniku kontroli po zgłoszeniu od świadków, którzy widzieli jak kierujący, uderzył swoim pojazdem w zaparkowanego przy ul. Witosa w Knurowie opla corsę. Po zatrzymaniu okazało się, że w krwi mężczyzny znajduje się ponad 2,2 promila alkoholu. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania. Tego podejrzanego oraz pozostałych czekają teraz procesy karne, wyroki i kary grzywny liczone od 5 tys. zł wzwyż.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.