Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie weekendu - zatrzymania

  • Dodano: 2017-11-20 18:00

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 9 sprawców przestępstw, w tym dwóch nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego, kradzieże, w tym kradzież portfela, zniszczenie mienia, przemoc domową. Nasi mundurowi ujęli 2 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Zgłoszono 21 kolizji. Prokuratorzy zastosowali jeden policyjny dozór i nakaz opuszczenia mieszkania wobec podejrzanego o znęcanie.

W niedzielę prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego w Knurowie oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej (żony) wobec 62-letniego mężczyzny. Policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że od wielu lat w tej rodzinie panowała przemoc. Podejrzany oczekuje na proces karny i sprawę sądową, pozostając na wolności, jednak w przypadku złamania warunków postawionych przez prokuratora trafi do aresztu śledczego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.