Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Pokochaliśmy Gliwicki Rower Miejski!

  • Dodano: 2017-11-30 12:00

Dobiega końca sezon rowerowy i czas na pierwsze podsumowania. Z całą pewnością można stwierdzić, że Gliwicki Rower Miejski, który w naszym mieście działa od marca, cieszy się ogromną popularnością. Od dnia uruchomienia systemu rowery wypożyczono ponad 60 tys. razy! Teraz jednoślady na trzy miesiące trafią do magazynu, a na gliwickie ulice powrócą 1 marca.

W gliwickim systemie zarejestrowało się ponad 6 700 osób, które wypożyczyły rowery ponad 60 tys. razy. Najczęściej jednośladami ulice i ścieżki rowerowe przemierzali mieszkańcy naszego miasta, ale nie tylko – co czwartego wypożyczenia dokonywali użytkownicy zarejestrowani w systemie w innych miastach, głównie w Katowicach. W sumie 1 600 miłośników rowerów spoza miasta wypożyczyło gliwicki rower 16 tys. razy.

Gliwiczanie pokochali rower miejski i bardzo chętnie z niego korzystają. Dzięki takiej alternatywnej, przyjaznej dla środowiska formie komunikacji, miasto staje się coraz bardziej ekologiczne. Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie równie udany – mówi Ewa Staszków z Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Więcej informaji na stronie:

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/pokochalismy-gliwicki-rower-miejski

Pokochaliśmy Gliwicki Rower Miejski!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.