Wiadomości z Gliwic

Półmaraton Gliwicki

  • Dodano: 2014-10-16 08:30, aktualizacja: 2014-10-15 18:03

19 października odbędzie się I Półmaraton Gliwicki. Bieg organizowany jest przez Fundację Bieg Rzeźnika, Stowarzyszenie OTK Rzeźnik (organizatorów słynnego Biegu Rzeźnika, Rzeźniczka, Biegu Polesie, Maratonu Bieszczadzkiego) oraz AKMB Pędziwiatr Gliwice (organizatora m.in. Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej).

- Mamy nadzieję, że nasze dotychczasowe doświadczenia przełożą się na świetną organizację tej imprezy i że gliwicki półmaraton stanie się wizytówką biegowymi naszego miasta. Dzień przed biegiem (18-go października) zapraszamy do Biura Zawodów na biegi dla dzieci, koncerty i wiele innych atrakcji - informują organizatorzy.

Impreza odbędzie się 19 października. 

Biegnę dla Majeczki
 
 
W najbliższą niedzielę, 19 października 2014 r., podczas I Półmaratonu Gliwickiego możemy pomóc piętnastomiesięcznej Majeczce. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. złotych na jej leczenie.
 
Dziewczynka zmaga się z nowotworem złośliwym – neuroblastomą. Przeszła już kilka operacji, chemioterapię oraz przeszczep szpiku. Rodzina pilnie zbiera środki na specjalistyczną terapię przeciwciałami anty-GD2 w Niemczech. Maja jest podopieczną Fundacji Iskierka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.
 
Pomóc może każdy uczestnik biegu. Wystarczy odebrać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego deklarację w postaci kartki na koszulkę z napisem „biegnę dla Majeczki” 18 października br. przy biurze zawodów w godzinach jego pracy.
 
Półmaraton rozpocznie się o godzinie 10.00 przy Centrum Edukacji i Biznesu GAPR, ul. Bojkowska 37a w Gliwicach. Trasa będzie wiodła ulicami miasta. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.