Wiadomości z Gliwic

Prezydent Komorowski docenił gliwickie działania

  • Dodano: 2014-07-01 09:30, aktualizacja: 2018-02-22 16:16
W ubiegły piątek w Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy spotkali się z przedstawicielami samorządów, które wprowadziły Kartę Dużej Rodziny oraz instytucji partnerskich Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.W gronie zaproszonych do udziału w spotkaniu znalazły się również Gliwice. W naszym mieście program „Rodzina 3+” realizowany jest od stycznia 2013 r.. Uczestniczy w nim już ponad 700 rodzin i 40 podmiotów.
 
- Rodzina 3+ to jeden z ważnych elementów polityki prorodzinnej naszego miasta. Znamy problemy z jakimi borykają się na co dzień rodziny wielodzietne i dlatego, jako jeden z pierwszych samorządów, wprowadziliśmy dla nich system ulg i preferencji. Cieszy nas, że z tej formy wsparcia korzysta w tej chwili już ponad 700 rodzin. Dziękuję też przedsiębiorcom, którzy przystąpili do akcji, za zrozumienie wobec idei oraz gotowość do współpracy - mówi Krystian Tomala, zastępca prezydenta miasta, który reprezentował Gliwice na spotkaniu z prezydentem Komorowskim.
 
Prezydent Komorowski podkreślał znaczenie wspólnego działania, którym można osiągnąć coś, co jest szczególnie wartościowe - konkurencję na rzecz dużych rodzin. Prosił też o zwiększony wysiłek w realizacji projektu, który wyraźnie zyskał akceptację społeczną, jakim jest Karta Dużych Rodzin.
- Chciałem wyrazić moją głęboką nadzieję, że i rodziny i wszyscy, którzy uważają, że działanie na rzecz polskich rodzin jest wiele warte, jest rzeczą cenną, że dadzą temu wyraz także w czasie wyborów samorządowych, nagradzając tych samorządowców, którzy się w tę wielką akcję zaangażowali  - podsumował Prezydent RP.
 
Prezydent podkreślał też, że to, co dotąd udało się zrobić w sprawie Karty Dużej Rodziny zarówno na poziomie samorządu, jak i rządu to wiele, ale nie można na tym poprzestać. Kolejnym krokiem powinny być zmiany w systemie podatkowym, preferujące "tych, którzy płacąc podatki na rzecz całego społeczeństwa jednocześnie dźwigają na własnych plecach ciężar odpowiedzialności za siebie i za większą rodzinę".
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.