Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Więcej ekologii, mniej śmieci...

  • Dodano: 2014-10-27 09:30, aktualizacja: 2017-11-08 07:56
Zmniejszy się ilość śmieci trafiających bezpośrednio na gliwickie wysypisko. Więcej odpadów komunalnych będzie też dokładnie segregowanych i poddawanych recyclingowi.
 
Wszystko to za sprawą nowoczesnej instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, która powstanie na terenie miejskiego wysypiska przy ul. Rybnickiej. Zadanie realizuje Śląskie Centrum Recyclingu – spółka utworzona z inicjatywy Miasta Gliwice i firmy Remondis (49% udziałów ma miejska spółka Przedsiębiorstwo Składowania i Utylizacji Odpadów, a 51% REMONDIS Gliwice). Dziś na placu budowy wbito symbolicznie pierwsze łopaty.
 
 
– To kolejna inwestycja podejmowana przy udziale miejskiej spółki i to w dobrym momencie. Właśnie teraz w Polsce wiele się zmienia w dziedzinie przetwarzania odpadów, mamy za sobą pierwsze doświadczenia, jest nowa ustawa, która będzie nowelizowana. Znamy więc warunki, w których ta instalacja będzie funkcjonowała, można dobrze przeprowadzić tę inwestycję. To przedsięwzięcie sporych rozmiarów i myślę, że jest dostosowane do potrzeb mieszkańców naszego miasta – mówił Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. – Dzięki tak nowoczesnej instalacji, która tutaj powstanie, Gliwice będą jednym z miast – liderów zmian, jeśli chodzi o gospodarkę odpadami w Polsce. Bardzo się cieszę, że mamy w Gliwicach do czynienia z dużą stabilnością, jeśli chodzi o współpracowników – ze strony spółki i miasta. Dzięki tak dobrze układającej się współpracy, możemy dobrze wypełniać zobowiązania i spokojnie przystąpić do realizowania tej inwestycji. Mam nadzieję, że przebiegnie ona sprawnie i za rok będziemy w tym miejscu przekazywać instalację do użytku – mówił Torsten Weber, prezes zarządu Remondis International. Szacunkowy koszt zadania wynosi około 40 mln zł.
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mxzptlk

    I więcej ukradzionej z naszych kieszeni kasy. Stop eko-terroryzmowi!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.