Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Wielki biznes zaczął się od strefy

  • Dodano: 2016-02-22 08:15, aktualizacja: 2016-02-20 10:52
Od ponad 20 lat Gliwice cieszą się niesłabnącym uznaniem inwestorów. To w naszym mieście lokują się zarówno wielkie międzynarodowe koncerny, jak i małe, wyspecjalizowane firmy rodzinne.
 
 
Dobra lokalizacja oraz atrakcyjne warunki, jakie inwestorom oferuje miasto czynią Gliwice jednym z inwestycyjnych liderów w naszym regionie. Przykładem może być Podstrefa Gliwicka Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w Gliwicach rozwija się w imponującym tempie. Z 389,4 ha zostało udostępnione inwestorom już 359,8 ha. To oznacza, że strefa Gliwice jest niemal pełna, a pod inwestycje pozostało niespełna 30 ha.
 
 
Gliwicka podstrefa jest największa w całej KSSE. Rozwija się intensywnie od pierwszej inwestycji – fabryki Opla, która wybrała Gliwice prawie 20 lat temu. Część podstrefy, znajdująca się w Gliwicach, ma powierzchnię 389,4 ha. Pozostała część o wielkości 647,4 ha znajduje się poza miastem. Z całej Podstrefy Gliwickiej udostępniono inwestorom 529,6 ha, z czego tylko w Gliwicach tereny o powierzchni 359,8 ha. W całej podstrefie ulokowały się 92 firmy oraz 6 deweloperów, w tym w samych Gliwicach 5 deweloperów i 67 firm (m.in. z branży motoryzacyjnej, maszynowej, metalowej, logistycznej, budowlanej, chemicznej oraz informatycznej). Inwestują, stosują innowacyjne rozwiązania, rozwijają swoją infrastrukturę i działalność, zwiększają produkcję i zatrudnienie, wiele z nich podbija krajowy i zagraniczny rynek. Kreują też wizerunek Gliwic. Miasto oferuje im z kolei atrakcyjne warunki inwestycyjne, nowoczesną infrastrukturę i innowacyjne rozwiązania w promowaniu i wspieraniu przedsiębiorczości.
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Madera

    Wielkie niewolnictwo POLAKÓW ! KTO JEST DUMNY Z TEGO ?!WYZYSK , GŁODOWE PENSJE I NORMY TAKIE, ŻE NAWET PSTROWSKI BY ICH NIE WYROBIŁ ?!Ma to służyć czemu ? Skoro praca jest godzinowa to jakie NORMY ?! Ale Pan i Władca może niszczyć człowieka bo taki ma kaprys i zezwolenie Władz Miast !!! Faktycznie jest powód do DUMY.....!"O'TAKE POLSKIE, ŻEŚMY WALCZYLI" !!! ZAKŁAMANE DRAŃSTWO !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.