Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Zbliża się otwarcie areny lekkoatletycznej na os. Kopernika

  • Dodano: 2017-08-30 08:15, aktualizacja: 2017-08-29 19:31

10 września otwarta zostanie najnowsza miejska inwestycja sportowa – arena lekkoatletyczna na os. Kopernika. Z tej okazji w Gliwicach pojawią się gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki!

Angelika Cichocka, Ewa Swoboda, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Artur Kuciapski i Michał Rozmys – to medaliści mistrzostw Europy, świata oraz igrzysk olimpijskich. Tych osobowości nie trzeba szerzej przedstawiać. Sportowcy nie tylko wezmą udział w uroczystości otwarcia gliwickiej areny wybudowanej przy ZSO nr 8 (ul. Syriusza 30), lecz będą też rywalizować m.in. z lekkoatletami Piasta Gliwice na popołudniowym mityngu, który zostanie rozegrany z tej okazji.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Na początku arenę „wypróbuje” gliwicka młodzież uczestnicząca w pokazach sportowych przygotowanych przez organizacje „Gliwice biegają” oraz „Lekkoatletyka dla każdego”.

O godz. 14.30 przewidziano uroczyste otwarcie obiektu z udziałem ministra sportu, wojewody śląskiego oraz władz Gliwic. Pół godziny później rozpocznie się mityng lekkoatletyczny z udziałem zaproszonych gwiazd oraz czołowych zawodników ze Śląska i kraju.

Wstęp wolny!

Zbliża się otwarcie areny lekkoatletycznej na os. Kopernika


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.