Wiadomości z Gliwic

Biuro rachunkowe - także dla jednoosobowych działalności

  • Dodano: 2022-06-03 06:00, aktualizacja: 2022-06-03 06:07

Myślisz, że biuro rachunkowe Gliwice swoje usługi dedykuje wyłącznie średnim i dużym firmom? Jesteś przekonany, że usługi księgowe potrzebne są wtedy, gdy masz choć jednego pracownika? Jesteś w błędzie! Także osoby pracujące na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej korzystają z usług księgowych i dobrze na tym wychodzą. 

Usługi księgowe - nie tylko dla większych firm

Biuro księgowe to gwarancja profesjonalnego i zgodnego z obowiązującymi przepisami rozliczania się z państwem. W świetle dynamicznych zmian polskiego systemu podatkowego, pewnej niewiadomej dotyczącej najbliższej przyszłości, biura rachunkowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie chodzi bowiem wyłącznie o prowadzenie akt osobowych pracowników czy prowadzenie ewidencji środków trwałych, co w przypadku JDG rzeczywiście z reguły nie jest potrzebne. Chodzi także o regularne, poprawne sporządzanie deklaracji podatkowych, w tym rozliczanie kosztów, przychodów firmy, stosowanie odpowiednich ulg. To wszystko dzisiaj ma ogromne znaczenie, a wydaje się, że jedynie profesjonalne biuro rachunkowe jest w stanie być na bieżąco ze zmieniającymi się nie tylko przepisami, ale i ich interpretacją.

księgowa w Gliwicach

W czym może pomóc biuro rachunkowe?

Korzystanie z biura rachunkowego przede wszystkim zapewnia ci bezpieczeństwo. Chodzi o profesjonalną obsługę w zakresie rozliczeń podatkowych, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, odpowiednie rozliczanie faktur kosztowych oraz innych dokumentów księgowych. Usługi biura rachunkowego bardzo często obejmują również (w zależności od potrzeb klientów):

  • sporządzanie list płac,
  • archiwizacja dokumentów,
  • przygotowanie wniosków kredytowych,
  • sprawozdania finansowe.

Profesjonalna obsługa księgowa obejmuje również doradztwo podatkowe. To właśnie księgowi mogą ci podpowiedzieć, który model rozliczeń podatkowych jest najkorzystniejszy, a z którego lepiej się wycofać. Sprawdź: https://doradcagliwice.pl

Profesjonalne usługi księgowe - ile to kosztuje?

Cena usług księgowych jest uzależniona przede wszystkim od wielkości obsługiwanej firmy. Obsługa JDG nie jest tak kosztowna jak nawet małej firmy. Wiele zależy także od ilości dokumentów, z jakimi miesięcznie musi się zmierzyć osoba prowadząca twoje rozliczenia. Co ważne, z biurem rachunkowym rozliczasz się także za określony zakres usług. Archiwizacja dokumentów czy przygotowanie wniosków kredytowych to często usługi dodatkowo płatne. W świetle możliwych kar za błędy w rozliczeniach firmowych, usługi te nie są kosztowne. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.