Wiadomości z Gliwic

Blizny po trądziku - sposoby domowe czy specjalistyczne?

  • Dodano: 2020-05-28 12:45

Trądzik to choroba, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn i to wbrew pozorom niezależnie od wieku. Nie jest to bowiem, jak wielu mylnie sądzi problem z którym boryka się jedynie młodzież. Co gorsza, sam trądzik to dopiero początek. Po jego przejściu mogą pozostać nieestetyczne zmiany w postaci blizn. Jak sobie z nimi radzić?

 

Trądzik – charakterystyka problemu

Trądzik nie ma jednego podłoża. Na rozwój tej choroby może składać się wiele czynników. Wśród nich znajdują się: nadmierna produkcja łoju, uwarunkowania genetyczne, infekcja bakteryjna, zaburzona gospodarka hormonalna, a także stan mieszków włosowych. Przez te właśnie czynniki na skórze zaczynają pojawiać się krostki. Mają one nieregularne wielkości. Niektóre mogą być także ropne. Przez to właśnie ich zwalczanie robi się jeszcze trudniejsze. Zwłaszcza jeśli osoba je posiadająca nie potrafi zapanować nad odruchem drapania i wyciskania zmian. Wówczas proces gojenia znacznie się wydłuża. Tak samo jak w przypadku niezastosowania odpowiedniej higieny zainfekowanych miejsc. Wówczas zwiększają się też szanse na powstanie blizn potrądzikowych.

Blizny po trądziku – domowe sposoby

Kiedy blizny już się pojawią należy działać szybko. Większość osób swoje starania o piękną cerę rozpoczyna od zastosowania metod domowych. Udają się do drogerii czy apteki i nabywają maści, kremy czy różnego rodzaju toniki. Najczęściej są one dostępne bez recepty więc nie potrzebna jest konsultacja ze specjalistą. Przy małej ilości zmian i przy zachowaniu regularności w stosowaniu nabytych preparatów istnieje możliwość zmniejszenia widoczności blizn. Jednak w znacznie większej ilości przypadków potrzebne są bardziej profesjonalne działania. Mowa tu np. o wizycie u specjalisty, którzy przepisze leki.

Blizny po trądziku – usuwanie w salonie kosmetycznym

Każdy, dobry gabinet kosmetyczny może pochwalić się sporą ilością zabiegów, które wykonuje przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Do takich zabiegów należą także te zwalczające blizny po trądziku. Specjalistka np. z https://salonpieknecialo.pl/ oceni kondycje skóry i na tej podstawie zaproponuje kurację. W zależności od tego jak blizny po trądziku wyglądają może pomóc mezoterapia, peeling chemiczny, a także zabieg laserowy. Ten ostatni zabieg uznawany jest za najskuteczniejszy, praktycznie niezawodny. Niestety jest także najdroższy. Czasem jednak warto wydać więcej, zwłaszcza jeśli kuracja ma być bardziej skuteczna. Po niej można znów cieszyć się piękną cerą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.