Wiadomości z Gliwic

Czy warto mieszkać w Knurowie?

  • Dodano: 2019-09-18 09:00

Knurów – miasto leżące w południowej Polsce, w niedużej odległości od Gliwic (9km) oraz Rybnika (20km). Tak korzystne położenie oraz szybki i wygodny dojazd do tych miast sprawiają, że nowe mieszkania w Knurowie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Dlaczego właśnie Knurów?

W ostatnich latach Górny Śląsk jest coraz bardziej pozytywnie odbierany jako miejsce do zamieszkania, głównie ze względu na rewelacyjne położenie i doskonałe skomunikowanie sąsiadujących ze sobą miast. Przykładem jest Knurów – miasto, przez które przebiegają dwie drogi wojewódzkie oraz istnieje połączenie z drogą krajową. Do tego, w obrębie miasta usytuowany jest węzeł autostrady A1. Osoby pracujące w Gliwicach dojadą tam z Knurowa w zaledwie 10 minut, a dojazd do Katowic zajmie im 30 minut. Kto nie jest zmotoryzowany, również nie ma problemu w komunikacją. Do Rybnika dojeżdżają regularnie autobusy MZK oraz ZTM. Tak korzystne położenie sprawia, że w Knurowie powstają nowe inwestycje mieszkanie.

Nowe mieszkanie w Knurowie

Nowe mieszkanie w Knurowie to mniejszy wydatek związany z zakupem nieruchomości niż w większych, sąsiednich miastach. Doceniają to coraz częściej rodziny z dziećmi. Mając do dyspozycji pewną kwotę pieniędzy, w Knurowie mogą sobie pozwolić na zakup większego metrażu mieszkania aniżeli w Rybniku czy w Gliwicach. Ponadto comiesięczne wydatki związane z czynszem mieszkaniowym, również będą zdecydowanie niższe.

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Kolejnym argumentem przyciągającym rodziny z dziećmi do Knurowa są liczne placówki oświatowe i to na każdym szczeblu. Są to: przedszkola, szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące, szkoły zawodowe oraz jedna szkoła specjalna. Oprócz tego działają tutaj biblioteki miejskie i parafialne.

Komfort mieszkania w niższej cenie

Powoli przemija mit, że tylko w wielkim mieście wszystko jest „pod ręką”. Z Knurowa już nie trzeba wyjeżdżać po codzienne zakupy do Gliwic. Na miejscu powstało wiele dyskontów spożywczych oraz Galeria Handlowa Stara Cegielnia. W mieście działa również kilka mniejszych centrów handlowych.

Mniejsze miasto dla aktywnych

Knurów jest miejscem przyjaznym dla każdego, zwłaszcza dla tych, którzy preferują aktywny tryb życia. Działa tutaj Klub Biegacza „Sokół” i Amatorski Klub Biegacza. Działają w mieście również inne kluby sportowe, np. klub piłkarski Concordia Knurów. „Mamy tutaj również gdzie popływać” – opowiada nam mieszkaniec Knurowa – „chodzimy na krytą pływalnię AquaRelax a w okresie letnim na otwarty basen Leśne Zacisze”.

Mniejsze, tańsze, spokojniejsze

Kto nie przepada za zgiełkiem dużych miast, chętnie przeprowadzi się do mniejszej miejscowości, zwłaszcza jeśli jest ona tak świetnie skomunikowana jak Knurów. To nie tylko cisza i przyjazna atmosfera, ale przede wszystkim mniejszy koszt zakupu nieruchomości i niższe koszty życia codziennego.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zbyszek

    Po przeczytaniu powyższego tekstu prawie popłakałem się ze śmiechu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.