Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Dlaczego warto podszkolić swój angielski?

  • Dodano: 2017-10-26 09:45, aktualizacja: 2017-10-30 11:37

Wyższe wynagrodzenie, lepsze perspektywy pracy i dostęp do wartościowej rozrywki. Dlaczego jeszcze warto podszkolić swój angielski?

Nauka języków obcych stanowi dziś podstawę, bez której trudno pójść dalej – zmienić pracę na lepiej płatną, oglądać seriale bez napisów czy czytać książki w oryginale. Nie trzeba nikogo przekonywać, że znajomość języka angielskiego otwiera nowe perspektywy rozwoju – nie tylko zawodowego, ale także osobistego i towarzyskiego.


Dlaczego warto, a nawet trzeba, podszkolić swój angielski?
Sieć www wraz ze swoim bogactwem treści czy serwisy typu Neflix i HBO są kopalnią inspiracji i pomysłów na fajne spędzanie wolnego czasu. Najbardziej kasowe produkcje, zarówno serialowe, jak i filmowe, są zazwyczaj anglojęzyczne. Język ten, z uwagi na swoją specyfikę, trudno przetłumaczyć w stosunku 1:1 na polski. Każdy, kto zna go choć w minimalnym stopniu wie, że zaskakuje on m.in. grą wyrazów, kontekstem czy żartami sytuacyjnymi, zrozumiałymi tylko po angielsku. Z tego też powodu warto poznawać filmy czy seriale w pełnym brzmieniu – bez napisów i lektora.


Jesteś molem książkowym? Delektuj się literaturą w oryginale
Wybitne dzieła światowej literatury również warto czytać w oryginale. Przy okazji wzbogacamy swoje słownictwo i automatyczne zaczynamy myśleć o obcym języku. Nie mówiąc już o przyjemności, jakie daje obcowanie z powieściami Jane Austen, Charlesa Dickensa czy Virginii Woolf w ich angielskiej wersji. Doznania intelektualne są nieporównanie większe, podobnie jak spotęgowanie nastroju samych historii.


Poszukaj lepiej płatnych zleceń
Język angielski – bez dwóch zdań – przydaje się także w pracy zawodowej. Dobrze go znając,  możemy poszerzyć dotychczasowe rynki zbytu i pola naszej działalności. Sprawa ta dotyczy na przykład copywriterów czy specjalistów mediów społecznościowych, ale również grafików. Wszyscy ci profesjonaliści, znając angielski, mogą docierać do nowych zagranicznych klientów, dysponujących większym budżetem w porównaniu do polskich odbiorców. Podobnie rzecz ma się z właścicielami sklepów internetowych, którzy mogą zacząć sprzedawać za pośrednictwem platformy eBay czy Amazon i dotrzeć do klientów anglojęzycznych. Nie można zapominać również o możliwości wyjazdu do pracy poza granice kraju, na przykład do Wielkiej Brytanii, Holandii czy Belgii, a także wielu innych miejsc.


Zawalcz na podwyżkę w pracy
Podnosząc swoje kwalifikacje, zwiększamy szansę na wywalczenie podwyżki w pracy. Jesteśmy w stanie pokazać szefowi, że cały czas się rozwijamy i zwiększamy potencjał, który wnosimy do firmy. Mamy również możliwość porzucenia nierozwojowego zajęcia i zamiany go na fajny etat.

Otwórz się na nowe znajomości
Nie trzeba od razu wyjeżdżać za granicę, żeby poznawać osoby z innych krajów. Obcokrajowcy coraz chętniej obierają Polskę za cel swojego studiowania, podróży czy za nowe miejsce do życia. Widać to chociażby w największych miastach, takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa.

To oczywiście tylko niektóre zalety płynące ze znajomości języka angielskiego. Wśród innych warto wymienić również zwiększenie pewności siebie, poczucia własnej wartości czy większą śmiałość podczas zagranicznych wojaży. Podróże wymagają od nas kontaktu z obsługą hotelową, sprzedawcami, kierowcami czy stewardessami w samolocie. Angielski jest w takich sytuacjach absolutną podstawą. Szkoła językowa Gliwice, zapewni, że już nigdy nie zabraknie Ci potrzebnego słowa, a posługiwanie się językiem obcym stanie się proste.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.