Wiadomości z Gliwic

Jak dobrać materac, aby zapewnić właściwe podparcie kręgosłupa podczas snu?

  • Dodano: 2020-03-10 12:30

Dobry sen wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również zdrowie kręgosłupa. Warto zatem kupić odpowiedni produkt, który zapewni nam odpowiednie podparcie wszystkich partii tego elementu szkieletu człowieka, składającego się z 24 kręgów.

Zakup odpowiedniego materaca to inwestycja w zdrowie!

Odpowiednie podparcie naszego kręgosłupa podczas snu jest niezwykle istotne nie tylko ze względu na wypoczynek, ale również zdrowie układu ruchowego. To właśnie od ułożenia kręgosłupa zależy, czy w przyszłości będziemy cierpieć na różnego rodzaju zwyrodnienia i choroby. Źle dobrany materac powodować będzie bóle mięśni oraz dolnej części pleców, ale również prowadzić może do dolegliwości związanych z górnym odcinkiem kręgosłupa, na przykład szyjnego czy piersiowego. Szczególnie nie poleca się spania na wersalkach, które w większości przypadków zaopatrzone są w marnej jakości piankę tapicerską. Kanapy rozkładane powinny być wykorzystywane jedynie w kryzysowych sytuacjach i nie powinniśmy ich traktować jako nasze codzienne łóżko. Oczywiście kusić mogą ceny, ponieważ wersalka często kosztuje tyle samo, a nawet czasem mniej od dobrego materaca, odpowiednie podtrzymującego nasz kręgosłup. Trzeba jednak pamiętać, że zakup materaca to inwestycja nie tylko w wysypanie się, ale również w nasze zdrowie. Bez względu na to, czy kupujemy materac w Katowicach, w Warszawie, w Krakowie czy korzystamy z usług sklepów internetowych z materacami, warto pamiętać o doborze modelu pod nasze preferencje i pamiętać o kilku ważnych parametrach.

Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniej miękkości

Podczas zakupu materaca powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Podstawową jest nasza waga. Osoby mieszczące się w przedziale od 60 do 80 kilogramów powinny wybierać produkty z oznaczeniami H2. Ważąc od 80 do 100 kilogramów warto wybrać materac H3, a modele z oznaczeniem H4 dedykowane są dla osób ważących powyżej 100 kilogramów. Na rynku dostępne są również materace z oznaczeniem H1, jednak z uwagi na swoje właściwości najczęściej dedykowane są do łóżek dziecięcych (osoby ważące do 60 kilogramów). Wszystkie rodzaje znajdziemy w ofercie marki Hilding, będącej renomowanym, skandynawskim producentem materacy od wielu lat. Poniżej znajdziecie tabele miękkości materacy.

Miękkości materaców:

  • miękki (H1);

  • średnio miękki (H2);

  • średnio twardy (H3);

  • twardy (H4).

Zwróć uwagę na przybieraną podczas snu pozycję

Wybierając idealny materac do sypialni, powinniśmy wziąć pod uwagę również to, jaką pozycję przybieramy podczas snu. Leżąc na boku, największy ciężar rozkładamy na nasze biodra i ramiona. W takim przypadku warto wybrać materac nieco miększy niż zalecany przez specjalistów. Wiele osób śpi na brzuchu. Dla nich dedykowane są nieco twardsze produkty, pozwalające na odpowiednie rozłożenie ciężaru ciała. W najlepszej sytuacji są śpiące na plecach. Jest to najzdrowsza pozycja, dzięki czemu dobór materaca jest łatwy - wtedy wystarczy wziąć pod uwagę zalecenia z poprzedniego akapitu naszego tekstu. Jeśli szukacie produktu do sypialni małżeńskiej, warto zapoznać się z treścią poradnika "Materac dla pary - jaki rodzaj i szerokość wybrać?". Dowiemy się między innymi z niego, że materac na którym śpią dwie osoby nie może być węższy niż 140 centrymetrów oraz krótszy niż 200 centymetrów. Właśnie takie produkty oferuje renomowany producent materacy Hilding, wybierany od dekad przez mieszkańców krajów skandynawskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.