Wiadomości z Gliwic

Jak dobrać odpowiedni alkomat?

  • Dodano: 2024-01-19 13:30

Świadomość społeczeństwa w zakresie zagrożeń, jakie może powodować uczestnictwo w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu, z roku na rok rośnie. Kampanie społeczne, edukacyjne bloki reklamowe, działania edukatorów na platformach społecznościowych, a także podwyższone kary i szereg konsekwencji prawnych to kluczowe działania warunkujące większą rozwagę w tym zakresie.

Od kilku lat możemy zaobserwować także wzmożone zainteresowanie alkomatami przeznaczonymi do użytku prywatnego. Na rynku działa wiele polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją i dystrybucją urządzeń pomiarowych dla konsumentów indywidualnych. Jaki alkomat wybrać? Na jakie parametry techniczne należy zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie?

Popularność alkomatów w ostatnich latach

Poza zwiększoną świadomością społeczeństwa w kwestii skutków prowadzenia środków transportu pod wpływem alkoholu, możemy zaobserwować także rosnące zaufanie konsumentów do nowoczesnych technologii pomiarowych. Współcześnie produkowane alkomaty posiadają intuicyjne interfejsy i zoptymalizowane systemy, które gwarantują precyzję pomiarową oraz szybkie tempo wykonania badania. Ich dostępność i szereg przydatnych funkcji (tj. informacje o konieczności kalibracji, poziom baterii, sygnał informujący o błędzie pomiarowym) przyczyniają się do wzrostu zainteresowania tym urządzeniem. Współcześnie alkomat służy do samodzielnej kontroli spożycia alkoholu przed prowadzeniem pojazdu. Nie jest więc już tylko urządzeniem dedykowanym służbom odpowiadającym za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jaki alkomat wybrać? Zakup pierwszego alkomatu

Wybór odpowiedniego alkomatu zależy od wielu czynników – w tym od indywidualnych potrzeb użytkownika, oczekiwanej dokładności pomiaru, budżetu oraz funkcji dodatkowych. Przy zakupie pierwszego alkomatu warto rozważyć modele, które zapewniają odpowiednią precyzję pomiarową, posiadają certyfikaty jakościowe oraz zapewniają łatwą obsługę – niezależnie od doświadczenia z tego rodzaju urządzeniami. Niezwykle istotna jest także weryfikacja usług sprzedażowych poszczególnych przedsiębiorstw dystrybuujących alkomaty. Należy pamiętać o tym, że urządzenie powinno zostać skalibrowane tuż przed zakupem. Jeśli decydujemy się na wybór sklepu internetowego, warto upewnić się, czy przedsiębiorstwo dba o wykonawstwo kalibracji tuż przed wysyłką do klienta.

Czy warto kupić alkomat?

Alkomat może być wartościowym urządzeniem samokontrolnym. Umożliwia on szybkie i skuteczne sprawdzenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, co wpływa na decyzję o tym, czy dana osoba powinna przystąpić do prowadzenia pojazdu. W tym kontekście warto także słuchać potrzeb własnego organizmu. Jeśli czujemy, że nasz organizm odczuwa skutki spożycia alkoholu (tj. np. zmęczenie, ból i zawroty głowy, osłabienie, mdłości), nie siadajmy za kierownicą. Nawet jeśli wynik pomiaru alkoholu we krwi nie przekracza określonych limitów prawnych, to jego negatywny wpływ na zdolności psychofizyczne i szybkość reakcji może być istotny. Bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg powinno być priorytetem.

Alcofind Expert – specyfikacja techniczna

Jednym ze sprawdzonych producentów alkomatów na rynku jest firma ALCOFIND, która od lat dostarcza na rynek wysokiej jakości urządzenia pomiarowe, dedykowane użytkownikom prywatnym. Ich bestsellerowym modelem jest alkomat Alcofind Expert. Sprzęt wyposażony jest w elektrochemiczny, platynowy sensor, zapewniający wysoką dokładność pomiarową. Zakres pomiaru wynosi od 0 do 4‰. W zestawie znajdują 3 wymienne ustniki, co pozwala na swobodne, wielokrotnie użycie urządzenia. Wbudowana funkcja “Reminder” przypomina o konieczności wykonania kalibracji.

Należy pamiętać, że tego typu sprzęt powinno się kupować u sprawdzonych sprzedawców, specjalizujących się w dystrybucji urządzeń pomiarowych. Przedsiębiorstwa z rozbudowaną ofertą alkomatów zapewniają profesjonalne wykonawstwo kalibracji. Do usługi dołącza się specjalny certyfikat, który potwierdza przeprowadzenie tej procedury zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi i jakościowymi.

Sprawdź sklep z alkomatami https://promil-lab.pl/

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.