Wiadomości z Gliwic

Jak prawidłowo przeprowadzić ocieplanie stropodachu?

  • Dodano: 2020-02-07 14:00

Dbałość o wydajność energetyczną budynków jest coraz powszechniejsza, a nowe technologie umożliwiają tworzenie budynków o coraz lepszych właściwościach. Nic więc dziwnego, że nawet w ocieplonych budynkach inwestorzy decydują się na wymianę ocieplenia. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zlecaniu tego typu prac.

Jakie są rodzaje stropodachów?

Najczęściej spotykane są dwa rodzaje: stropodachy pełne oraz wentylowane. Jak sama nazwa wskazuje, stropodachy pełne to takie, w których warstwy ściśle do siebie przylegają. Z kolei wentylowane to takie, w których pozostawiona jest pusta przestrzeń, umożliwiająca cyrkulację powietrza. Oprócz tego można czasem spotkać stropodachy odwrócone. Są one wykonane nieco inaczej niż standardowe, ponieważ kolejność warstw izolujących i blokujących wilgoć jest inna, niż najczęściej stosowana. Ich zaletą jest to, że można na nich na przykład urządzić ogród bez obawy o dostanie się niepożądanej wilgoci do budynku. Rodzaj wykonania ma duży wpływ na wybór metody ocieplania stropodachu.

Jakimi metodami wykonuje się ocieplanie stropodachu?

Najczęściej stosowane technologie ociepleń to płyty materiałów termoizolacyjnych lub specjalne granulaty. Ocieplanie stropodachu płytami najłatwiej przeprowadzić podczas budowy, ponieważ jest czynnością czasochłonną, wymagającą dużej ilości pracy. Dlatego, jeżeli jest taka techniczna możliwość, lepiej zdecydować się na ocieplanie stropodachu granulatem wełny lub celulozy. Ten sposób zapewnia szybkie wykonanie zlecenia (zwykle w ciągu jednego dnia), bez wprowadzania zamieszania w życie domowników.

Jeżeli zastosowanie granulatu wchodzi w grę, jego rodzaj zależy od woli inwestora – zarówno wełniany, jak celulozowy aplikuje się metodą wdmuchiwania pod ciśnieniem. O cechach obu materiałów można przeczytać na stronie http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Wybierając metodę ocieplenia stropodachu warto skonsultować się z firmą, która wykona zlecenie – zapewni to dobrej jakości warstwę izolacyjną, która przetrwa wiele lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.