Wiadomości z Gliwic

Jak wybrać poduszkę do karmienia?

  • Dodano: 2017-09-15 11:00, aktualizacja: 2018-08-27 15:37

Przyszli rodzice najczęściej zajęci są kompletowaniem wyprawki dla maluszka, zastanawiają się co jeszcze może okazać się niezbędne.

Na początku sporządzania listy zakupów rodzice najczęściej wpisują wózek, łóżeczko, ubranka, dopiero później myślą o dodatkowych akcesoriach, a do których należy również poduszka do karmienia.

Poduszka do karmienia to miękka poducha w kształcie litery „C”, często zwana rogalikiem lub fasolką. Jest bardzo pomocnym akcesorium, które przeznaczone jest do karmienia  piersią. Można wymienić kilka zalet poduszki do karmienia:

1. zapewnia wygodę maluchowi podczas karmienia,
2. skutecznie odciąża ręce, przedramiona oraz kręgosłup,
3. użyte tekstylia są bezpieczne dla dziecka,
4. umożliwia bezpieczne ułożenie dziecka w tzw. „gnieździe”.

Poduszka do karmienia jest wygodna dla maluszka jak i mamy, często podczas karmienia maluszkowi zdarzy się zasnąć, więc idealnie spełni ona funkcję komfortowej i klasycznej poduszki. Podczas karmienia piersią, najczęściej obciążone są przedramiona mamy, co jest często odczuwane po kilkunastu minutach karmienia. Dzięki poduszce mama może poczuć znaczącą różnicę, gdy właściwie ułoży główkę malucha na poduszce. Poduszka umożliwia różne kombinacje karmienia od klasycznej, do pozycji leżącej i „spod pachy”.

Poduszka do karmienia jest wykonana z bezpiecznych tekstyliów, najczęściej wypełniona jest sztucznym granulatem, ubrana w bawełnianą kolorową, wzorzystą poszewkę. Kiedy dziecko jest jeszcze małe, często ulewa pokarm, warto zapatrzeć się w kilka poszewek na zmianę. Umożliwi to mamie stałe korzystanie z poduszki, w trakcie, kiedy brudne poszewki są w praniu.

Poduszka do karmienia nadaje się nie tylko do karmienia maluszka, ale również do wygodnego wypoczynku mamy i malucha. Świetnie nadaje się do komfortowego ułożenia jej za plecami, a także idealna jest dla kobiet w ciąży, by umożliwić przyszłej mamie wygodny sen. Dla kobiet w ciąży szczególnie polecana jest większa poduszka rogal, której jeden koniec można ułożyć pod głowę a drugi pod kolana. Poduszka do karmienia świetnie nadaje się dla dziecka, podczas gdy nie jest w danej chwili karmione. Dziecko można ułożyć w pozycji jak w „gnieździe”. W takiej pozycji małe dziecko się nie przekręci, jak też nie zsunie z wyższej wysokości na przykład z fotela.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.