Wiadomości z Gliwic

Jak wykorzystać internet do oszczędzania czasu?

  • Dodano: 2022-10-05 13:45

Z Internetu większość Polaków korzysta każdego dnia. Przeglądamy za jego pośrednictwem social media, wysyłamy maile czy oglądamy filmy. Tymczasem jest to również narzędzie, które może nam w dużej mierze ułatwić nasze codzienne życie. W jaki sposób? Już wyjaśniamy.

Zakupy spożywcze w sieci

Zakupy są czynnością, z której nie da się zrezygnować. Kupować musimy, bo przecież musimy jeść. Natomiast nie jest powiedziane, że w tym celu musimy udawać się do fizycznych placówek. Dzięki aplikacjom takim jak InPost Fresh jesteśmy w stanie oszczędzić czas na tej powtarzającej się rzeczy. Wystarczy, że za pośrednictwem telefonu wybierzemy artykuły spożywcze, których potrzebujemy, a następnie opłacimy zamówienie i wybierzemy termin dostawy. Tylko tyle wystarczy, aby dokonać zamówienia. 

Niektórzy mogą obawiać się, czy produkty dojdą w całości. Spokojnie, kurierzy InPost Fresh to przeszkolona kadra, która dobrze wie, jak obchodzić się z delikatnymi artykułami. W dodatku pojazdy dostawcze zostały specjalnie przystosowane do przewożenia żywności, dzięki czemu zawsze przyjedzie ona w doskonałym stanie. Zakupy spożywcze online nie mogły być prostsze.

Załatwianie spraw drogą online

Na pewno urzędy wielu z nas źle się kojarzą. Faktycznie, jest to stanie w długich kolejkach, a i same spotkania z urzędnikami nie zawsze są przyjemne. Czasem okazuje się, że brakuje nam dokumentu lub wniosku i nasz trud musi zaczynać się od nowa. Dlatego też polecamy skorzystanie z możliwości, jaką daje nam internet i składanie pism drogą online.

Dla niektórych może wydawać się to skomplikowane, jednak w rzeczywistości nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy nam do tego Profil Zaufany. Szybko przekonamy się, że taka forma „kontaktu” z urzędem jest zdecydowanie przyjemniejsza. Łatwo również sprawdzimy, jakie dokumenty będą nam potrzebne do poprawnego złożenia formularza. 

Tyczy się to nie tylko spraw urzędowych. Drogą internetową możemy również nabyć e-receptę, umówić się na wizytę lekarską czy też skontaktować się z lekarzem specjalistą. 

Umawiaj się na wizyty przez internet

Być może nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile rzeczy jesteśmy w stanie załatwić drogą online. W dzisiejszych czasach możemy w ten sposób umówić się z fryzjerem czy barberem. Zamówimy również miejsce w restauracji, kupimy bilety do kina czy wykupimy wakacje.

Internet daje nam wiele możliwości i naprawdę warto z nich skorzystać. Jeśli narzekamy na ciągły brak czasu, sprawdźmy, co takiego moglibyśmy robić zdalnie, aby go zaoszczędzić. Niektórzy z nas preferują fizyczny kontakt ze sprzedawcą, jednak ten zawsze oznacza poświęcenie większych ilości swojego czasu. Dlatego być może właśnie nadszedł czas na zmianę w tym zakresie?
Jeśli mamy taką możliwość, możemy również rozważyć wykonywanie naszej pracy metodą zdalną. W ten sposób zaoszczędzimy czas spędzany dotychczas na dojazdach. Oczywiście nie każdy zawód nadaje się do takiej formy, jeśli jednak w naszym przypadku jest to możliwe, to warto spróbować wykonywać swoje obowiązki choćby w trybie hybrydowym, gdzie jednego dnia jedziemy do biura, a drugiego zostajemy w domu. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.