Wiadomości z Gliwic

Najlepsze konta osobiste

  • Dodano: 2019-07-04 10:30

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez posiadania konta osobistego. Na rachunkach bankowych przetrzymujemy środki pieniężne. Za ich pomocą pobieramy pensję, wykonujemy opłaty za rachunki i dokonujemy innych płatności bezgotówkowych. Posiadanie konta w banku to wygoda. W niektórych przypadkach również koszty. Szukasz oferty dla siebie i zastanawiasz się, jakie konta osobiste są najlepsze? Podpowiadamy, jak wybrać konto osobiste. 

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Sprawdź, czy pobierana jest opłata za prowadzenie konta, za użytkowanie karty płatniczej. Upewnij się, czy będziesz mógł wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów bez opłat. Jeśli zależy Ci na szybkich przelewach, poznaj opłatę za przelewy natychmiastowe. W kilku ofertach znajdziesz konto osobiste z oprocentowaniem. Pamiętaj, że banki zazwyczaj podają jego wysokość w skali roku. Wobec dość dużej konkurencji banki oferują różne programy lojalnościowe. Często rzeczywiście opłaca się z nich skorzystać. Liczy się również dostęp do dodatkowych funkcji. Najlepsze konta osobiste poza bankowością internetową, oferują aplikacje mobilne na telefon i tablet. Jeśli lubisz wygodne rozwiązania, szukaj ich. Jeśli lubisz okazje, szukaj promocji. Za otwarcie konta możesz zyskać premię gotówkową. Po spełnieniu kilku warunków, które mają zachęcić do aktywnego korzystania z konta, możesz zyskać nawet kilkaset złotych. Każdy dobry ranking kont osobistych zawiera informację o takich promocjach.

Konto osobiste powinno być dopasowane do Ciebie, Twojego stylu życia. Inne preferencje ma typowy polski senior, inne młody miłośnik zagranicznych podróży. W wyborze atrakcyjnej oferty przydatne może być ranking prezentujący najlepsze konta osobiste. Przed założeniem konta i podpisaniem umowy sprawdź, czy darmowe konto osobiste naprawdę jest darmowe. Za takim hasłem reklamowym często ukryte są haczyki.

W wyborze najlepszego konta pomoże Ci ranking kont osobistych: http://zyciewkredycie.pl/ranking-kont-bankowych/

Podstawowe zasady ROR

Rachunki osobiste są prowadzone przez banki na podstawie umów cywilnoprawnych pomiędzy bankiem a posiadaczem rachunku. Fundamentalne regulacje prawne odnośnie zasad funkcjonowania rachunków bankowych zawarto w ustawie Prawo bankowe. Konto osobiste jest podstawowym typem rachunku bankowego. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy można założyć nawet bez wychodzenie z domu. W razie niezadowolenia z usług konkretnego banku bez większego problemu przeniesiemy go do innego banku. Jego minusem jest niskie oprocentowanie lub żadne. Nie jest to jednak konto przeznaczone do pomnażania kapitału. Do tego celu służy inny rodzaj rachunku bankowego - konto oszczędnościowe (o kontach oszczędnościowych przeczytasz tutaj). Konto osobiste przeznaczone jest do aktywnego korzystania, obsługi codziennych transakcji finansowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.