Wiadomości z Gliwic

Nawierzchnia, którą ułożymy na tarasie, musi służyć nam przez lata

  • Dodano: 2022-02-11 12:45

Nie ma nic przyjemniejszego niż poranna kawa na przestronnym tarasie z widokiem na piękny ogród. Całą przyjemność popsuje jednak to, jeśli po okresie jesienno-zimowym nawierzchnia naszego tarasu będzie w opłakanym stanie. By tego uniknąć, należy jeszcze na etapie projektowania postawić na materiały spełniające najbardziej wyśrubowane normy dotyczące trwałości. O których z nich mowa? Tego dowiesz się z lektury poniższego poradnika.

Aranżacja tarasu to skomplikowane zadanie. Czym powinniśmy się kierować przy wyborze nawierzchni?

Przy wyborze materiału, z którego wykonana ma zostać nawierzchnia tarasu, musimy kierować się kilkoma kluczowymi wskaźnikami. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kostka lub płyty, którymi wyłożymy daną powierzchnię, narażone będą na działanie szeregu czynników zewnętrznych. Mowa tu przede wszystkim o nierzadko skrajnych warunkach atmosferycznych – od intensywnych opadów deszczu, przez skrajnie niskie temperatury po intensywne promieniowanie UV. Co więcej, aranżując taras ustawiamy w jego obrębie ciężkie meble i donice, które później często przesuwamy. Dlatego też, wysokiej jakości nawierzchnia tarasowa musi cechować się również odpornością na nacisk i ścieranie, a także niską nasiąkliwością. Nie mniej istotny jest tu również współczynnik antypoślizgowości – przy wyborze konkretnego produktu warto upewnić się, że jest on jak najwyższy.

Betonowe płyty tarasowe zaczynają zyskiwać coraz więcej fanów. Długowieczność idzie tu w parze z niebanalnym designem

To, czy dana nawierzchnia tarasowa zachowa pierwotny wygląd przez długie, będzie zależało od tego, czy surowiec użyty do jej produkcji posiada wszystkie wymienione wyżej właściwości. Aranżując taras wiele osób wciąż stawia na dobrze znane drewno i kostkę – te jednak, pomimo wielu zalet, nie zawsze są w stanie sprostać trudniejszym warunkom, a co więcej wymagają regularnej pielęgnacji. Pamiętajmy jednak, że nie jesteśmy na nie „skazani”, bowiem w ostatnich latach coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się płyty tarasowe, wykonywane z takich materiałów jak: klinkier, gres, porcelana, granit czy bazalt. Miłośnicy minimalistycznego designu coraz chętniej stawiają również na niezwykle wytrzymałe płyty tarasowe wykonane z betonu architektonicznego. W swojej ofercie posiada je firma VHCT, którą znajdziesz po linkiem https://www.vhct.pl/. Działają oni na rynku już od ponad 23 lat. Eleganckie, a jednocześnie długowieczne płyty betonowe perfekcyjnie dopasujemy do estetyki tarasu, jak i całego domu – zakupimy je bowiem w szerokiej palecie odcieni i wykończeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.