Wiadomości z Gliwic

Niezbędna suplementacja podczas lata dzięki marce Ekamedica

  • Dodano: 2020-05-26 13:15

Lato to okres, w którym częściej podejmujemy aktywność. Niestety w tym roku nasz organizm może nie mieć odpowiednich warunków do regeneracji przed zimą. Musimy więc sięgnąć po suplementy, które poprawią stan naszego zdrowia i nasze samopoczucie.

Prawidłowa, niezbędna suplementacja – czym są suplementy diety?

Wiele osób ma nieco zaburzony obraz suplementów diety. Z jednej strony są osoby, które traktują to jako niezbędny środek, podstawę diety i każdej aktywności. W internecie często możemy się spotkać z opiniami, że bez suplementacji nie odniesiemy sukcesu treningowego, nie zapanujemy w pełni nad biologią naszego organizmu, a nawet że bez tego nasze życie będzie znacznie gorsze. Z drugiej strony pojawiają się głosy o tym, że suplementy nic nie wnoszą, że są to jedynie puste pastylki (co oczywiście nie jest prawdą!), że mogą nawet pogorszyć nasz stan zdrowia. Prawda leży gdzieś pomiędzy opiniami fanów suplementów diety a opiniami ich oponentów. Suplementy w rzeczywistości są dodatkiem do diety i nie zastąpią zbilansowanego posiłku. Nie znaczy to, że są bezużyteczne. Nie zawsze istnieje możliwość osiągnięcia zapotrzebowania na wszystkie mikroskładniki z jedzenia, które jemy każdego dnia. Suplementy w znaczący sposób ułatwiają nam prowadzenie zrównoważonej diety.

Dlaczego nawet latem warto sięgać po suplementy?

Suplementy to bardzo szerokie spektrum produktów. Mowa tu zarówno o witaminach, takich jak K, D, C, B, jak i o minerałach ciężko dostępnych w diecie (cynk, potas), a nawet bardziej skomplikowanych substancjach czynnych o określonym celu – kreatyna, ashwagandha. Zawierają one związki, których może brakować w naszym organizmie. W naturalnych suplementach, takich jak soki z żurawiny, głogu, morwy białej czy aloesu, znajdziemy wiele unikatowych składników aktywnych. Mogą one zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się w naszym ciele, wesprzeć nas w odchudzaniu i wspomóc większość układów naszego organizmu. Suplementy, o ile są stosowane zgodnie z zaleceniami, zawsze wspierają nas w drodze do bycia zdrowszym, pełnym energii i gotowym na nadmierny stres i wyzwania kolejnego dnia. Latem również, szczególnie latem 2020. Ten rok będzie wyjątkowy – wiele z nas nie będzie mogło zażywać kąpieli słonecznych, relaksować się na dzikich plażach i w kurortach, ani nawet aktywnie czerpać pełną piersią powietrza z górskich dolin. Będzie to miało niebagatelne konsekwencje dla naszego ciała – warto więc zaopatrzyć się w na przykład witaminę D3+K2. Godne polecenia są także wszelkiego rodzaju maści poprawiające kondycję skóry, takie sok z aloesu lub żel z żyworódki, czy poprawiacze odporności – witaminę C, sok z buraków, sok z czarnego bzu.

Gdzie kupić odpowiednie suplementy na lato?

Odpowiednie suplementy muszą być wysokiej jakości – o tym wie każdy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że większość substancji aktywnych i witamin, które znajdziemy w słoiczkach z pastylkami, możemy pozyskać z soków, żelów i kremów. Takie suplementy oferuje ekamedica. W portfolio producenta znajduje się imponująca ilość naturalnych środków do poprawy naszego samopoczucia, zdrowia i kondycji.

Jeśli interesuje nas zagadnienie zdrowego trybu życia, warto zwrócić uwagę też na dietę. Naturalne suplementy stanowią smakowity dodatek, nie zastąpią jednak posiłku. Dlatego polecamy poradnik: Okiem dietetyka - najlepsze pojemniki na jedzenie w formie lunchboxu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.