Wiadomości z Gliwic

Od łóżeczka do tapczanika - praktyczne wyposażenie dziecięcego pokoju

  • Dodano: 2021-04-29 10:45

O wyborze łóżeczka należy pomyśleć, zanim w domu pojawi się nowy członek rodziny. Niemowlęta rosną bardzo szybko, dlatego weź pod uwagę, za jaki czas łóżeczko trzeba będzie wymienić. Producenci oferują warianty, z których mogą korzystać również starsze dzieci. Łóżeczko przekształcane w tapczanik to najlepsza opcja, jeżeli nie chcesz szybko myśleć o zakupie nowego mebla. Jakie zalety mają łóżeczka przekształcane w tapczanik?

Jak przeobrazić łóżeczko w tapczanik?

Nie każde łóżeczko można zamienić w tapczanik dla dziecka – przy zakupie spytaj o model, który ma właśnie taką opcję. Podobnie jak klasyczne łóżeczka tapczaniki również są w wersjach wykonanych z drewna. Najlepszą opcję stanowią łóżeczka z regulacją poziomów materaca, dzięki czemu rodzice zapewniają dzieciom bezpieczeństwo, a sobie komfort w opiece nad nimi. Materac powinien znajdować się na najwyższym poziomie, gdy dziecko jest malutkie i nie podnosi się jeszcze. Wówczas na pewno nie wypadnie, a rodzice nie będą musieli się nadmiernie schylać, wyciągając je z niego lub kładąc do spania. Ustawienie materaca na nieco niższym poziomie jest odpowiednie dla dzieci, które już siedzą. Najniższy poziom jest przystosowany do potrzeb pociechy, która zaczyna stawać na własnych nóżkach. Łóżeczka na samym końcu można przekształcić w tapczaniki dla dzieci, dzięki czemu służą zdecydowanie dłużej. Jest to możliwe poprzez wyjęcie dłuższego boku. Istnieje opcja włożenia krótszego boku, który będzie służył za barierkę. Dzięki temu dziecko będzie bezpieczne podczas snu lub zabawy, a będzie mogło swobodnie wychodzić z łóżeczka. To propozycja dla rodziców, którzy poszukują komfortowych i ekonomicznych rozwiązań.

Tapczanik z dodatkowymi funkcjami

Łóżeczko, które z czasem można zamienić w tapczanik dla dzieci, to propozycja, która jest oferowana w różnych wariantach. Tapczanik może być wyposażony w szufladę pozwalającą na wygodne przechowywanie pościeli i wszelkiego rodzaju akcesoriów, które warto mieć pod ręką, gdy opiekujesz się swoim dzieckiem.

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Meble dla dzieci muszą spełniać wysokie standardy jakościowe. Kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza. Łóżeczka i tapczaniki dla dziecka powinny mieć oznaczenie wskazujące na zgodność z europejskimi normami PN-EN 716-1:1999 oraz PN-EN 1130-1-2001. Dziecięce meble muszą być pozbawione ostrych kantów. Dla maluszków zagrożenie stanowią również nieodpowiednie ostępy między szczebelkami, ponieważ pomiędzy nimi może utknąć główka lub kończyny. Wybierając łóżko z certyfikatem, zyskujesz pewność, że będzie bezpieczne dla Twojego dziecka.

Nowoczesna stylistyka idealna do dziecięcego pokoju

Praktyczne tapczaniki dziecięce, które najpierw służą jako łóżeczko, są nie tylko wygodne i bezpieczne, ale również prezentują się atrakcyjnie. Łóżeczka o nowoczesnych, prostych i lekkich formach znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/lozeczko-tapczanik-dla-starszaka/. Do pokoju dziecka najlepiej pasują meble w jasnej kolorystyce. W każdą aranżację świetnie wpisują się łóżeczka pomalowane na biało lub w naturalnym kolorze drewna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.