Wiadomości z Gliwic

Projekty domów z poddaszem - czy mogą być bardzo duże?

  • Dodano: 2019-11-29 09:45

Jeśli myśli się o domu z poddaszem, wyobraźni nasuwa się raczej obraz domu niedużego, prostego i z czerwoną dachówką. Myśląc o dużym domu, myślimy raczej o piętrowej willi. Niemniej można wybudować duży dom, który będzie mieć funkcjonalne i klimatyczne poddasze.

Poddasze w dużym domu, dlaczego?

Dom z poddaszem, to dom parterowy. Wobec tego, inwestycja taka ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim dom parterowy, zwłaszcza jeśli ma być duży, musi być wybudowany na większej działce. Siłą rzeczy przestrzeń uzyskiwana jest w nim „wszerz”. I tu właśnie wybór poddasza jest istotny, ponieważ pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w pionie, bez tak dużych kosztów jakich wymaga budowa piętra. Duże wille są inwestycją, która jest dobrze planowana. Jej aranżacja musi robić wrażenie, a przede wszystkim być oryginalna i funkcjonalna. Skoro inwestor podejmuje się tak dużego wydatku, zapewne chce zamieszkać w domu niebanalnym. I niebanalne rozwiązania aranżacyjne poddasze wręcz gwarantuje. Trudno o lepszą atmosferę niż tą, którą ma dobrze i ciekawie urządzone poddasze. A jeśli o nią chodzi, możliwości są wręcz nieograniczone. Przy dzisiejszej ofercie elementów wystroju wnętrza, mebli, dekoracji, do urządzenia poddasza potrzeba właściwie tylko wyboru stylu i pomysłowości. Można urządzić w nim sypialnię, pokoje gościnne lub łazienkę, w której wanna znajdować się będzie tuż pod oknem umieszczonym w skosie dachu. Albo też cały parter poświęcić na przestrzeń mieszkalną a na poddaszu urządzić domową siłownię, bądź też garderobę. Wybór przeznaczenia poddasza zależeć będzie przede wszystkim od liczby domowników. Niemniej inwestor pamiętać musi o tym, że jego wykończenie będzie kosztować więcej niż piętra, ze względu na konstrukcję dachu. Jednakże im prostsza bryłą domu, tym ogólnie koszty budowy są mniejsze. 

Duży dom z poddaszem – jak może wyglądać

Jeśli chodzi o style, w jakich można wybudować dom z poddaszem, to ich ilość jest nieograniczona. Od klasycznych dwuspadowych domów, poprzez domy z drewna, nowoczesne domy stodoły po domy przypominające dworki. Mogą one posiadać garaż mieszczący jeden samochód lub dwa i więcej pojazdów. Można taką willę podpiwniczyć lub dobudować oddzielny budynek gospodarczy. Wydaje się jednak, że przy budowie dużego domu z poddaszem, warto skorzystać z projektu uwzględniającego technologie energooszczędne. Znajdziesz go w tym miejscu https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_z_poddaszem.html. Będą one polegać na odpowiedniej grubości izolacji jak i odpowiedniej jej doborze, najkorzystniejszym postawieniu bryły domu względem wędrówki słońca a także doborze dachu – najlepiej jednospadowego oraz konstrukcji jak najprostszej. Z zewnątrz willa będzie pozbawiona zbędnych zdobień, jednak prezentować się będzie bardzo atrakcyjnie i nowocześnie. Dodatkowo warto będzie zainwestować w technologie, umożliwiające pobór energii ze źródeł odnawialnych czyli wiatru lub słońca. Skoro początkowe koszty budowy dużego domu z poddaszem są i tak duże, inwestycja w technologię energooszczędną zwróci się w niższych kosztach eksploatacji.

Projekty domu z poddaszem – duży bliźniak

Inwestorzy chcący wybudować dom duży z poddaszem ale dysponujący węższą działką, powinni rozważyć budowę domu – bliźniaka. Ich budowa jest przede wszystkim niższa niż budowa domu wolnostojącego. Mogą one być też bardzo nowoczesne, i co ważne, nie graniczyć ze sobą ścianami. Obecnie projekty domów z poddaszem uwzględniają bliźniaki, które oddzielone są garażami. Nie ma więc dyskomfortu znanego wszystkim mieszkańcom bloków.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.