Wiadomości z Gliwic

Projekty domów z poddaszem - czy mogą być bardzo duże?

  • Dodano: 2019-11-29 09:45

Jeśli myśli się o domu z poddaszem, wyobraźni nasuwa się raczej obraz domu niedużego, prostego i z czerwoną dachówką. Myśląc o dużym domu, myślimy raczej o piętrowej willi. Niemniej można wybudować duży dom, który będzie mieć funkcjonalne i klimatyczne poddasze.

Poddasze w dużym domu, dlaczego?

Dom z poddaszem, to dom parterowy. Wobec tego, inwestycja taka ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim dom parterowy, zwłaszcza jeśli ma być duży, musi być wybudowany na większej działce. Siłą rzeczy przestrzeń uzyskiwana jest w nim „wszerz”. I tu właśnie wybór poddasza jest istotny, ponieważ pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w pionie, bez tak dużych kosztów jakich wymaga budowa piętra. Duże wille są inwestycją, która jest dobrze planowana. Jej aranżacja musi robić wrażenie, a przede wszystkim być oryginalna i funkcjonalna. Skoro inwestor podejmuje się tak dużego wydatku, zapewne chce zamieszkać w domu niebanalnym. I niebanalne rozwiązania aranżacyjne poddasze wręcz gwarantuje. Trudno o lepszą atmosferę niż tą, którą ma dobrze i ciekawie urządzone poddasze. A jeśli o nią chodzi, możliwości są wręcz nieograniczone. Przy dzisiejszej ofercie elementów wystroju wnętrza, mebli, dekoracji, do urządzenia poddasza potrzeba właściwie tylko wyboru stylu i pomysłowości. Można urządzić w nim sypialnię, pokoje gościnne lub łazienkę, w której wanna znajdować się będzie tuż pod oknem umieszczonym w skosie dachu. Albo też cały parter poświęcić na przestrzeń mieszkalną a na poddaszu urządzić domową siłownię, bądź też garderobę. Wybór przeznaczenia poddasza zależeć będzie przede wszystkim od liczby domowników. Niemniej inwestor pamiętać musi o tym, że jego wykończenie będzie kosztować więcej niż piętra, ze względu na konstrukcję dachu. Jednakże im prostsza bryłą domu, tym ogólnie koszty budowy są mniejsze. 

Duży dom z poddaszem – jak może wyglądać

Jeśli chodzi o style, w jakich można wybudować dom z poddaszem, to ich ilość jest nieograniczona. Od klasycznych dwuspadowych domów, poprzez domy z drewna, nowoczesne domy stodoły po domy przypominające dworki. Mogą one posiadać garaż mieszczący jeden samochód lub dwa i więcej pojazdów. Można taką willę podpiwniczyć lub dobudować oddzielny budynek gospodarczy. Wydaje się jednak, że przy budowie dużego domu z poddaszem, warto skorzystać z projektu uwzględniającego technologie energooszczędne. Znajdziesz go w tym miejscu https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_z_poddaszem.html. Będą one polegać na odpowiedniej grubości izolacji jak i odpowiedniej jej doborze, najkorzystniejszym postawieniu bryły domu względem wędrówki słońca a także doborze dachu – najlepiej jednospadowego oraz konstrukcji jak najprostszej. Z zewnątrz willa będzie pozbawiona zbędnych zdobień, jednak prezentować się będzie bardzo atrakcyjnie i nowocześnie. Dodatkowo warto będzie zainwestować w technologie, umożliwiające pobór energii ze źródeł odnawialnych czyli wiatru lub słońca. Skoro początkowe koszty budowy dużego domu z poddaszem są i tak duże, inwestycja w technologię energooszczędną zwróci się w niższych kosztach eksploatacji.

Projekty domu z poddaszem – duży bliźniak

Inwestorzy chcący wybudować dom duży z poddaszem ale dysponujący węższą działką, powinni rozważyć budowę domu – bliźniaka. Ich budowa jest przede wszystkim niższa niż budowa domu wolnostojącego. Mogą one być też bardzo nowoczesne, i co ważne, nie graniczyć ze sobą ścianami. Obecnie projekty domów z poddaszem uwzględniają bliźniaki, które oddzielone są garażami. Nie ma więc dyskomfortu znanego wszystkim mieszkańcom bloków.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.