Wiadomości z Gliwic

Transport międzynarodowy z Gliwic

  • Dodano: 2018-11-09 09:30

Dlaczego Polacy emigrują?

Po wstąpieniu Polski do UE w 2004 r. Polacy na dużą skalę zaczęli, w poszukiwaniu pracy, wyjeżdżać za granicę do państw Unii. Część z nich dorabia się i wraca, a część po zakosztowaniu lepszego ż¬ycia chce zostać na dobre i ściąga do siebie rodziny.
Rynek pracy dla Polaków się powiększył, więc ludzie jadą tam, gdzie jest jej więcej, jest lepiej płatna i ciekawsza.

Spośród krajów UE nadal najwięcej osób było w Wielkiej Brytanii (637 tys.), Niemczech (500 tys.), Irlandii (118 tys.), Holandii i Włoszech (po 97 tys.), Norwegii (65 tys.), Francji (63 tys.), Belgii (48 tys.), Szwecji (38 tys.), Hiszpanii (37 tys.) i Austrii (28 tys.).
Powody wyjazdów są różne. Bardzo wiele osób wyjeżdża, bo chce zakosztować życia pozbawionego napięć finansowych, dającego większe możliwości. Część nie widzi dla siebie perspektyw w kraju, pracy w swoim zawodzie, bo wie, że tej pracy nie znajdzie za godziwe pieniądze, albo, że nie będzie ona satysfakcjonująca.

Coraz więcej Polaków, którzy ruszają na emigrację, to bardzo dobrze wyedukowani ludzie, dla których obcy język nie jest problemem albo którzy w czasie studiów wyjeżdżali za granicę. - I później tacy ludzie dokonują świadomego wyboru konsumpcyjnego, czyli który kraj zaoferuje im lepsze warunki, poczucie bezpieczeństwa finansowego, rozwoju, stabilność.
Do Państw takich jak: Niemcy, Austria, Francja czy Holandia, z naszego kraju najlepiej podróżuje się busami. Szereg takich połączeń oferują różnego rodzaju firmy przewozów międzynarodowych, m.in. TRANS-expres, która może pochwalić się 25-letnim doświadczeniem w regularnym i okazjonalnym przewozie osób.

Gdzie można podróżować z firmą TRANS-expres, jeżeli planujemy wyjazd z Gliwic?
Na stronie internetowej  www.trans-expres.pl znajdziemy szereg informacji dotyczących wyjazdów z Gliwic. Z tego miasta możemy podróżować m.in. do: Niemiec, Holandii, Belgii, Francji czy Luxemburga. Dużym udogodnieniem jest fakt, że busy wyjeżdżają z Polski codziennie, a bilety jesteśmy w stanie zamówić przez internet.

TRANS-expres – bezpieczeństwo i nowoczesność
Wszystkie trasy obsługiwane są przez nowoczesną, bezpieczną flotę autobusów oraz busów, dzięki czemu każda podróż z Trans-expres jest wyjątkowo wygodna. Flota firmy zapewnia komfort podróżowania dzięki:
1. Dużej ilości miejsca na nogi,
2. Fotelom z funkcją spania,
3. Gniazdkom USB zapewniającym stały dostęp do energii,
4. Klimatyzacji i  ogrzewaniu,
5. Dużej przestrzeni bagażowej.

Doświadczeni kierowcy zapewnią ponadto możliwie szybkie dotarcie do celu podróży z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa dla pasażerów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.