Wiadomości z Gliwic

Urlop poza sezonem - dokąd się wybrać?

  • Dodano: 2021-08-09 14:15, aktualizacja: 2021-08-10 14:10

Kto powiedział, że na urlop należy wybierać się w lipcu lub sierpniu? Nie wszyscy przepadają za upalnymi temperaturami, tłumem turystów i korkami na drogach, które opóźniają podróż o kilka godzin. Urlop poza sezonem można spędzać w wielu miejscach świata, a oto trzy propozycje, które wciąż nie są wystarczająco doceniane.

Chorwacja jesienią – dlaczego warto ją wtedy odwiedzić?

Chorwacja to częsty cel wakacyjnych wyjazdów Polaków, który poza sezonem odwiedzić można bez korków i tłumów w typowo turystycznych miejscach. Brak korków przekłada się na szybszy dojazd na miejsce oraz sprawniejsze poruszanie się pomiędzy atrakcjami. Mniej przyjezdnych ułatwia także znalezienie na przykład wolnego miejsca w popularnej restauracji podczas pory obiadowej.

Klimat Chorwacji zachęca do wyjazdu nie tylko latem, kiedy temperatura jest najwyższa, ale także późną wiosną, a nawet jesienią, gdy w kraju tym wciąż jest dość ciepło. Miesiące takie jak wrzesień to dobry czas na wyjazd do Chorwacji dla tych osób, które chcą zobaczyć to cudowne miejsce na Ziemi, ale nie przepadają za upałami. Jest tam wtedy zwykle do 25 stopni Celsjusza, co nadal można uznać za dobrą temperaturę do swobodnego cieszenia się urlopem.

Docierając do Chorwacji, niektórzy już w ciągu pierwszych godzin spędzonych w tym kraju wybierają się na plażę, żeby nacieszyć się słońcem, szumem wody i pięknym widokiem. Piaszczyste plaże w Chorwacji poza sezonem są często niemalże puste, a więc i spokojniejsze, przez co stają się wymarzonym miejscem do odpoczynku. Klimat Chorwacji jest łagodny, przez co we wrześniu wciąż na niebie świeci słońce, a woda jest ciepła.

Austria zachwyca nie tylko latem

Austria przyciąga przyjezdnych ze względu na piękną architekturę, bogatą historię, niesamowite miasta i popularne kurorty sportowe. Szczególnie obleganym miejscem jest oczywiście Wiedeń, w którym pełno jest zachwycających miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest na przykład gmach opery albo liczne katedry i kościoły, w których zachwyca architektura przeplatająca się z historią tych wyjątkowych miejsc. Austria często kojarzy się także z nartami i innymi sportami zimowymi, które można tutaj uprawiać przez okrągły rok. Podczas górskich wypraw w Austrii, warto zobaczyć regularnie kurczący się lodowiec, otoczony niesamowitym widokiem na okoliczny krajobraz. Znaleźć go można, wybierając się w wysokogórską trasę Grossglockner Hochalpenstrasse otwartą od maja do listopada.

Czy Austria to dobry kierunek pozasezonowych wyjazdów? Jak najbardziej! Większość atrakcji dostępna jest do późnej jesieni, a te związane ze sportami zimowymi otwarte są przez cały czas. We wrześniu temperatura w tym kraju osiąga od kilkunastu do maksymalnie dwudziestu stopni. To dobry klimat dla osób, które nie przepadają za upałami, za to chciałyby zobaczyć na własne oczy piękno Wiednia i ominąć największe tłumy zalewające miasto podczas wakacji.

Włochy i niesamowite jezioro Garda

Jezioro Garda to największe, a zarazem najczystsze jezioro we Włoszech, które położone jest na północy kraju, pomiędzy Wenecją a Mediolanem. Otoczone zjawiskowymi szczytami Prealpi Gardesane jezioro wygląda zachwycająco właściwie z każdej strony. Wokół niego znaleźć można wiele plaż idealnych na leniwy odpoczynek i kurorty z licznymi atrakcjami. Na plażach zachwyca krystalicznie czysta woda, ciepłe słońce i piękne widoki, w kurortach natomiast można coś zjeść, poznać nieco historii tego miejsca i podziwiać niebanalną architekturę nadwodnych miasteczek.

Wartym odwiedzenia kurortem jest Malcesite, czyli stare miasteczko rybackie przy wschodnim wybrzeżu. Okolica wygląda stąd wprost bajecznie, a jeszcze lepiej podziwiać, można ją wybierając się na ruszające z miasteczka wycieczki statkiem. Nieco bardziej kameralne miasteczko Torbole zachwyca swoim romantycznym charakterem i kamienistą plażą, która znajduje się nieopodal. W tym miejscu, ze względu na sprzyjające warunki, można także spróbować swoich sił w sportach wodnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.