Wiadomości z Gliwic

UX, czyli zatrzymaj użytkownika na firmowej stronie

  • Dodano: 2018-02-13 12:30

Kiepski ruch na stronie i wysoki współczynnik odrzuceń to chleb powszedni wielu firm. Przedsiębiorcy nie zdają sobie bowiem sprawy z tego, jak istotne jest zoptymalizowanie strony internetowej pod kątem User Experience, czyli doświadczeń użytkownika. Twoim celem, jako właściciela firmy, jest zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy i wypromowanie produktów – również za pomocą strony WWW. Niezależnie od tego czy masz firmę w Warszawie, Katowicach czy Gdańsku – sprawdź jak wykorzystać UX do zbudowania najlepszej strony!

Czym zachęcić użytkownika, by pozostał na stronie?

Jest to możliwe przede wszystkim, dzięki zastosowaniu najważniejszych zasad User Experience, do których należą:

- stworzenie odpowiedniej nawigacji, dzięki której użytkownik doskonale będzie wiedział w którym miejscu się znajduje i co ma kliknąć, aby przenieść się na inną podstronę;

- zaprojektowanie prostego i pomocnego menu, które pozwoli użytkownikowi poznać zawartość strony i przenieść się w jej dowolne miejsce;

- zbudowanie właściwej struktury informacji, dzięki której każda kolejna podstrona będzie rozwinięciem myśli poprzedniej. Przykładem są sklepy internetowej, w których struktura informacji jest zbudowana w następujący sposób: Odzież -> Odzież męska -> Kurtki -> Kurtki letnie / zimowe;

- zadbanie o interfejs strony, a więc jej przejrzysty, estetyczny wygląd;

- stworzenie funkcjonalnej strony głównej, która będzie wizytówką i zachęci użytkownika do dalszego zwiedzania strony WWW.

Podstawa to treść i doskonałe działanie!

User Experience to nie tylko wygląd strony oraz jej odpowiednia budowa, ale również zawartość. Chcąc zatrzymać użytkownika, musisz:

- odpowiedzieć na jego pytania,

- zainteresować go,

- dać mu wiedzę i ciekawe informacje.

Podstawową zawartością strony WWW jest więc treść – zarówno w zakresie specjalistycznych artykułów branżowych, jak również informowania o działalności firmy. Załóż bloga, stwórz podstrony O NAS, HISTORIA i OFERTA, a następnie uzupełnij swoją stronę artykułami z najwyższej półki. Nie tylko zainteresujesz użytkownika i zyskasz w jego oczach uznanie, ale też zwiększysz swoje szanse na skuteczne pozycjonowanie.

Obok treści, niezwykle istotne jest też perfekcyjne działanie strony – fundamentem User Experience jest brak błędów na stronie, szybkie wczytywanie się witryny oraz jej responsywność, a więc dostosowanie do urządzeń mobilnych. Użytkownicy uciekają ze stron zawsze wtedy, gdy ta nie ładuje się wystarczająco szybko albo… nie działa jak należy.

UWAGA!

Chcąc zatrzymać użytkownika na swojej strony, zadbaj o jej prostotę. Nie wybieraj rozbudowanych szablonów, nie używaj specjalistycznych, trudnych do zrozumienia sformułowań i nie zasypuj użytkownika milionem liter. Keep It Simple Stupid! – poznaj to pojęcie i kieruj się nim na co dzień!

Strony internetowe Katowice                                       

Oczywiście chcąc zyskać odpowiedni efekt, warto skorzystać z usług specjalistów, którzy są w stanie tworzyć strony internetowe o odpowiedniej estetyce, doskonałe technicznie i interesujące dla użytkowników. Nie zajmuj się wszystkim sam, bo stracisz niepotrzebnie czas i – jeżeli nie jesteś w tej dziedzinie specjalistą – nie zapanujesz nad wszystkim!

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.