Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Wybór sali weselnej - o czym pamiętać

  • Dodano: 2017-11-07 10:45

Od weselnej sali zaczyna się planowanie całej uroczystości. Wybór ten jest więc niezwykle ważny.

Wybierz motyw
Sala weselna nada ton całemu przyjęciu. Zanim zarezerwujemy jakiś lokal, trzeba zdecydować się na motyw. Jeśli bowiem nasz wybór padnie na przykład na neobarokowe wnętrze pałacyku, a mieliśmy pomysł na dekoracje w stylu kurpiowskim - te dwa motywy niestety się razem nie sprawdzą. Podobnym nieporozumieniem będzie  klasycystyczny kwartet smyczkowy w góralskiej chacie. Dlatego na początku określić należy czy chcemy, żeby nasze wesele miało charakter klasyczny, bardziej nowoczesny czy folkowy. Kiedy już określimy motyw, możemy znaleźć sale, które najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom i powoli zawężać kryteria wyboru. Takim kryterium może być na przykład kolorystyka - w sali o jasnych, pastelowych barwach najłatwiej będzie dobrać resztę dekoracji.

Pojemność i układ sali
Przed wyborem sali trzeba też mieć świadomość ilu gości planujemy zaprosić. Weselnicy nie mogą siedzieć w ścisku, każdy powinien mieć tyle miejsca, żeby w komfortowych warunkach zjeść podawane posiłki i aby jego osobista przestrzeń nie była naruszona. Trzeba też wziąć pod uwagę, że dobrze jest, jeżeli sala jest ciut większa niż taka, która odpowiadałaby nam idealnie. Dlaczego? Może się bowiem zdarzyć tak, że w międzyczasie, podczas przygotowań przypomnimy sobie o jeszcze jednej dalekiej kuzynce, której dotąd nie było na liście, albo zostaniemy zaproszeni na wesele znajomych, których będzie wypadało również zaprosić. Zdarzają się różne historie. Trzeba też wziąć pod uwagę układ sali. Dobrze sprawdzają się stoły okrągłe - przy długich ławach trudniej się rozmawia. Stołów tych musi być na tyle dużo, żebyśmy mogli posadzić ze sobą przyjaciół, a rozdzielić tych, którzy lubią się trochę mniej. Istotna jest też powierzchnia parkietu i jego usytuowanie względem części jadalnej. Dobrze, jeśli goście, którzy nie tańczą, nie są zagłuszani przez muzykę i mogą porozmawiać.

Gdzie szukać sali? Warto zacząć od platformy ślubnej Wedding.pl. Oferują się tam usługodawcy i lokale z całej Polski, wystarczy tylko wpisać odpowiednie miasto, na przykład Gliwice i pod adresem https://wedding.pl/sale-weselne/gliwice znaleźć listę ofert. Portal ten to także mnóstwo inspiracji dla Młodej Pary.

Foto: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.