Wiadomości z Gliwic

Wycieczka klasowa – najlepsze kierunki na wiosnę

  • Dodano: 2023-04-21 13:15

Wiosna rozgościła się za oknami coraz śmielej, co oznacza, że w szkolnych kalendarzach zbliża się czas wycieczek klasowych. Ich szczyt to druga połowa maja i początek czerwca, gdy można spodziewać się bardzo dobrej pogody. Oczywiście w każdej klasie toczą się burzliwe dyskusje, zarówno z wychowawcami, jak i uczniów między sobą, o to, jaki kierunek będzie najlepszy na wyjazd. Propozycji jest mnóstwo, ale to Małopolska pozostaje od lat w czołówce regionów odwiedzanych wiosną przez uczniów.

Małopolska – kierunek nr 1 na klasowy wyjazd

Dlaczego akurat Małopolska? Bo pozwala na stosunkowo niewielkim obszarze łączyć różnorodne aktywności i sposoby spędzania czasu. Osoby organizujące wyjazdy dla dzieci i młodzieży doskonale zdają sobie sprawę, że nudzą się oni dość szybko, a elementy edukacyjne i zwiedzanie należy umiejętnie splatać z aktywnością na świeżym powietrzu i zabawą. Już sam Kraków i jego najbliższe otoczenie pozwalają na organizację zróżnicowanych wycieczek od jednego do 3-4 dni pobytu. Zwiedzanie dawnej stolicy Polski czy wpisanych na listę UNESCO zabytkowych kopalń soli w Wieliczce i Bochni można tu połączyć z wędrówkami górskimi, aktywnościami na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a także doskonałą zabawą.

Małopolska ma także doskonale rozwinięte zaplecze noclegowe i gastronomiczne, które dostosowane jest do potrzeb grup. Najlepsze noclegi w Zatorze, okolicach Zakopanego, Szczawnicy czy Ojcowa mają nie tylko wysoki standard, ale także oferują atrakcje dla dzieci i młodzieży, boiska sportowe, tereny rekreacyjne czy możliwość urządzenia ogniska.

Najlepsza zabawa tylko w Małopolsce

Wycieczki szkolne to czas, kiedy uczniowie mogą przed czekającą ich klasyfikacją oderwać się od codziennej szkolnej rutyny. A doskonałym sposobem na to jest solidna porcja zabawy i adrenaliny. W tym zakresie Małopolska także ma się czym pochwalić wśród innych regionów. Park Roller Coasterów nr 1 w Europie, czyli Energylandia, to nie tylko szalone przejazdy kolejkami górskimi, ale liczne inne atrakcje dostosowane do różnego wieku Gości. W Energylandii świetnie czują się zarówno uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej, którzy mogą korzystać np. z atrakcji Strefy Familijnej czy części stref Aqualantis, Smoczy Gród, jak i nastolatki, dla których głównym celem są atrakcje Strefy Ekstremalnej.

Pobyt z klasą w Energylandii to czas, kiedy dzieci i młodzież mogą w bezpieczny sposób spożytkować swoją energię oraz beztrosko bawić się z przyjaciółmi. Zator jest też doskonałym miejscem na organizację noclegu dla grupy. Jego położenie sprawia, że łatwo stąd dojechać do innych małopolskich atrakcji, a bliskość Energylandii to dodatkowy atut, ponieważ nie generuje strat czasu na dojazd. Domki w Zatorze w stylizowanym na Dziki Zachód kompleksie Westerncamp, a także inne oferowane przez ten obiekt opcje zakwaterowania jak wozy kowbojskie czy indiańskie tipi to nie tylko komfort, ale także kolejna przygoda podczas szkolnego wyjazdu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.