Wiadomości z Gliwic

Zastanawiasz się nad budową ekstremalnego ogrodu ?

  • Dodano: 2023-01-09 08:00, aktualizacja: 2023-01-09 08:15

Uwielbiasz sporty ekstremalne, ale wolisz oddawać się swojej ulubionej rozrywce w bardziej prywatnym miejscu? Jeśli dysponujesz odpowiednią przestrzenią, być może nadszedł czas, aby przekształcić swoje podwórko w osobistą sportową destynację.

Oto, co należy zrobić, jeśli myślisz o zbudowaniu na swoim podwórku areny do uprawiania sportów ekstremalnych - bo gdzie indziej się nie da!

Czy masz wystarczająco dużo miejsca do wykorzystania?

Wielkość Twojego podwórka będzie jedną z najważniejszych kwestii, ponieważ to ona zadecyduje o tym, jak dużą arenę sportową możesz zbudować. Wielkość podwórka będzie też decydować o tym, jakie rodzaje sportów możesz uprawiać. Na przykład na tor do dirt bike'a możesz potrzebować znacznie większego kawałka ziemi niż na pole do minigolfa. Musisz też wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu, aby był równy, na przykład w przypadku boiska do koszykówki. Musisz też przygotować się na to, że tor dla rowerów terenowych będzie wymagał większej ilości warstw ubitej ziemi, żeby uzyskać hopki lub rolki, jakie są na prawdziwym torze motocrossowym www.mamtoo.pl/dom-i-ogrod/

Czy będzie to dozwolone?

Przed przystąpieniem do instalacji musisz najpierw sprawdzić, jakie są przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego w Twojej miejscowości. Dotyczy to również wszelkich ograniczeń ustanowionych przez stowarzyszenie właścicieli domów. Następnie musisz również skontaktować się z sąsiadami, aby upewnić się, że nie mają nic przeciwko planowanej inwestycji, co pozwoli uniknąć sporów i skarg w przyszłości.

Zainwestuj w odpowiednie oświetlenie

Właściwe oświetlenie będzie miało ogromne znaczenie, przede wszystkim dla bezpieczeństwa osób korzystających z Twojego toru do sportów ekstremalnych. Co więcej, będziesz chciał jak najlepiej wykorzystać swój ekstremalny podwórkowy tor sportowy, niezależnie od tego, czy będzie padał deszcz, czy świecił słońce. Jeżeli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju oświetlenia użyć, to światła stadionowe LED mogą być idealne. Koniecznie zapoznaj się z odpowiednimi studiami przypadków dotyczącymi najlepszych praktyk oświetleniowych dla boisk sportowych od poziomu szkoły średniej po sporty zawodowe. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jaki typ oświetlenia jest stosowany w pomieszczeniach, a jaki na arenach sportowych, a także jakiej intensywności oświetlenia potrzebujesz, aby oświetlić średniej wielkości lub duży kompleks sportowy.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Załóżmy, że rozważasz zainstalowanie basenu z falami, ale ze względów bezpieczeństwa wolisz mieć ogrodzenie wokół nowego basenu. W takim przypadku musisz skonsultować się z renomowanym wykonawcą ogrodzenia, aby mieć pewność, że praca zostanie wykonana poprawnie i bezpiecznie. Pamiętaj też o sprawdzeniu ich referencji, aby nie uszkodzić niechcący żadnych podziemnych konstrukcji. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie szukać lub z kim pójść, przeczytaj opinie o firmie w Internecie, które dadzą ci dokładne wyobrażenie o poziomie usług świadczonych przez nich z ust samych klientów. Pamiętaj też, żeby spotkać się z nimi z wyprzedzeniem, żeby omówić wszystkie związane z tym koszty. Dzięki temu nie zaskoczą Cię żadne ukryte opłaty. www.mamtoo.pl/

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.