Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Wakacje marzeń

  • Dodano: 2015-06-30 16:15, aktualizacja: 2016-04-04 12:41

Organizując swój urlop mamy właściwie dwie opcje do wyboru: albo wszystko przygotowujemy samodzielnie, albo korzystamy z pomocy specjalistów. Dzisiejsze biura podróży mogą zabrać nas niemalże wszędzie, wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni i przeznaczonego na urlop budżetu.

Jeśli decydujemy się sami zorganizować swój wyjazd, stoi przed nami nie lada wyzwanie. Na sam początek warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Potem trzeba znaleźć jak najlepsze połączenie, niejednokrotnie z przesiadkami, ponieważ nie wszędzie można dotrzeć bezpośrednio. Jeszcze przed wyjazdem trzeba znaleźć sobie zakwaterowanie, zorientować się w lokalnym transporcie, dowiedzieć się, co warto zobaczyć. Te problemy odpadają, jeśli zdecydujemy się wyjechać z biurem podróży.

Jadąc w podróż, którą organizuje biuro podróży, możemy być pewni, jak ma wyglądać nasz urlop. Wiemy co zwiedzimy, wiemy gdzie będziemy spać, wiemy ile pieniędzy musimy na to przeznaczyć. Jeszcze przed wyjazdem możemy dowiedzieć się, ile kosztuje wstęp do interesujących nas atrakcji turystycznych, ile mniej więcej zapłacimy za posiłki na mieście.

Wyjazd z biurem podróży jest też idealnym rozwiązaniem dla rodzin – możemy poświęcić całą swoją uwagę dzieciom, zamiast zastanawiać się z mapą w ręce, gdzie dalej idziemy. Nie musimy też martwić się, że nasze pociechy zaczną się nudzić, ponieważ większość kurortów wypoczynkowych zapewnia dodatkowe atrakcje, gry i zabawy dla najmłodszych.

Wakacje z biurem podróży mogą też okazać się sporo tańsze od samodzielnie zorganizowanego wyjazdu – jako stały klient, który regularnie korzysta z oferty np. hotelów, firma dostaje dodatkowe zniżki, nieosiągalne dla klientów indywidualnych. Na portalach turystycznych lub bezpośrednio w biurach podróży znajdziemy także promocje first (rezerwowane z dużym wyprzedzeniem czasowym) lub last („na ostatnią chwilę”) minut, dzięki którym mamy szansę spędzić urlop w egzotycznym miejscu nawet za połowę normalnie przewidzianej ceny.

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.